Chytrý telefon

From Necyklopedie
(Redirected from Smartphone)
Jump to navigation Jump to search

Chytrý telefon, neboli chytrý mobil (anglicky smátfón) je nedávno vynalezený druh mobilu. Jeho hlavní přednost je jeho univerzálnost, zkrátka se s ní dá dělat cokoliv, samozřejmě i volat a psát SMS. Smartphone je hračka pro technologické náruživce a vynález zkázy pro lidskou civilizaci 21. století.

Funkce[edit | edit source]

Smartphone značky HTC, zde economy verze

Chytrý telefon má nepředstavitelně mnoho funkcí, a dokáže zastat funkce i mnoha dalších věcí. Co třeba když jste si po roce vspoměněli, že jste dali odmočit do dřezu prkno a teď už nejste schopni určit, kde končí prkno a kde začíná plíseň, v takovém případě vás před případním poškrábáním stolu při krájení zachrání smartphone, jen ho raději položte displejem dolu, abyste si náhodou nerozkrájeli i displej. Chytrý telefon je neocenitelný i v případě, kdy zjistíte, že váš stůl má jednu nohu o něco kratší, stači kratší nohu podložit chytrým telefonem a je vše vyřešené. Samozřejmě existuje i mnohem více funkcí, pomůže vám například při zácpě, stačí si ho hodinu před sraním strčit do prdele, a až ho vyndáte, budete rádi když doběhnete včas, chytrým telefonem si také můžete posvítit, protože má velký a silně svítící displej a také ho oceníte při prošťuchování ucpaného záchoda. A pokud nechcete s sebou všude tahat švýcarský univerzální nůž, vemte si s sebou chytrý telefon, zastane mnoho funkcí, například nože (jen na měkké věci), lžíce, otvíráku, a také motyky, a jako vařečka se dá také použít.

Ale chyrtý telefon je oblíbený hlavně díky jeho vedlejším funkcím, jako je možnost telefonování, prohlížení internetu, fotografování, a instalace dalších aplikací, které pomohou krátit si čas. Ovšem na trhu najdete i ekonomické varianty, bez těchto nadbytečných funkcí, pod marketingovým názvém Kuchyňské prkno.

Cena[edit | edit source]

Cena se odvíjí od toho, kde ho kupujete, nejlevněji ho můžete pořídit v popelnici na elektroodpad, a to za rovných 0 , ovšem počítejte s určitým stupněm opotřebení. Dále si ho můžete opatřit zdarma i v MHD, a to i velmi kvalitní a luxusní, z kapes spolucestujících si určitě vyberete ten nejlepší. Méně oblíbená forma je nákup bez placení a nákup za peníze volí jen zlomek uživatelů. V obchodě ho zakoupíte od asi 50 kč, economy verze ze dřeva až po více než 10000 kč u těch s nejvíce rozsáhlými funkcemi.

Výrobci a výrobky[edit | edit source]

Související[edit | edit source]