Lebková kuchyně

From Necyklopedie
(Redirected from Kuchyně)
Jump to navigation Jump to search
Knihy ze zastaralými způsoby vaření se bohužel stále ještě objevují na pultech nenasytných obchodníků
Velká lebková kuchařka byla přeložena do 42 světových jazyků

Lebková kuchyně je - na rozdíl od bezlepkové kuchyně - nejmodernější světový trend v dietním a zdravém vaření.

Vznik[edit | edit source]

Lebková kuchyně pochází z Velkomoravské říše, kdy slovanské kmeny soupeřící s nájezdníky potřebovaly výživnou a levnou stravu. Na území největšího velkomoravského hradiště o tom členové Vědeckého týmu Necyklopedie vypátrali nezvratné důkazy.

Během několika měsíců vzniklo kultovní dílo světové gastronomie - Velká lebková kuchařka. Jelikož státní orgány cílevědomě (ze závisti) brání VTN ustanovit právní subjektivitu, rozhodli se Necyklopedisté vydat dílo soukromě. Hrozilo totiž nebezpečí, že Wikia bude nárokovat polovinu zisku.

Principy lebkového vaření[edit | edit source]

Základním kamenem lebkového vaření je silný vývar a omáčky, jejichž základem je zase vývar. Přílohy jako knedlíky, brambory čí pečivo kuchařka zásadně nepředepisuje. To je další zásadní rozdíl oproti ostatním kuchařkám, které direktivně předepisují k jídlu určitou přílohu. V tomto bodě je lebková kuchyně nesmírně demokratická.

Princip chutnosti a výživnosti lebkového vývaru je zřejmý.

  • Z čeho je nejlepší vývar? - z kostí!
  • Jaký je nejdůležitější orgán člověka a jiných živočichů? - mozek! Tedy nejlepší jsou lebeční kosti.
  • Co dělá drak, který požírá bezhlavé rytíře? - drží bezlebkovou dietu!

Bezlebková dieta[edit | edit source]

Bezlebková dieta vychází z tradičního kanibalistického doporučení vyhýbat se při konzumaci lebek jejich obsahu. Je zde totiž nebezpečí závažné prionové infekce. Bezlebková dieta je tak prevencí spongiformních encefalopatií jako CJD (Creutzfeldt–Jakobs disease) a takzvanou nemocí šíleného dobytka. Zrádnost této choroby je v tom, že může probíhat skrytě. Setkáme li se totiž někde na úřadě s šíleným volem coby referentem a na úřední přepážce s naprosto šílenou umanutou krávou, je obtížné rozlišit, zda se zde jedná o případ CJD či zda jsme se nešťastnou náhodou setkali s docela obyčejným Bazmekem.

Vývar[edit | edit source]

Suroviny: jedna větší lebka (nejlépe bio-lebka), kořenová zelenina (celer, mrkev, církev, petržel, cibule), bobkový list, pepř celý, sůl, voda

Lebku omyjeme a očistíme (zbytky můžeme využít např. na držkovou polévku a přípravu ovaru) a dáme vařit na prudký oheň. Po sevření odebereme šum, přidáme ostatní suroviny a vaříme 2 hodiny na mírném plameni.

Omáčky[edit | edit source]

Základní lebkové omáčky používáme jako výchozí produkt k přípravě všech pokrmů. Rozeznáváme lebkové omáčky bílé, světlé, hnědé a speciální. Ty jsou základem bezpočtu dalších lebkových omáček jako: bešamelová, aurore, nantua, mornay, sauce velouté, Sauce supréme, Sauce brune de base atd.

Dodatek: polovinu výtěžku z prodeje knihy věnovali Necyklopedisté ve vší skromnosti na projekt výstavby první rómské univerzity na území Evropské unie, která bude stát v Chánově.

VTN Logo.png