Daň z ubrané hodnoty

Z Necyklopedie
(přesměrováno z DPH)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Výběrčí DUH

Daň z ubrané hodnoty (zkratka DUH, čti [dé ú há]) je daň, která může být vybírána kdykoliv, z čehokoliv a v jakékoliv výši.

Vymahatelnost[editovat | editovat zdroj]

Vymahatelnost je absolutní a časově neomezená. Množství rovněž není nijak omezeno. Když například osoba blízká pojídá svůj oblíbený pokrm a my na něj dostaneme také chuť, stačí říci pronést formuli „daň z ubrané hodnoty“ a vzít si z jejího talíře třeba jen tak na ochutnání, ale i třeba půlku nebo jí to klidně všechno sežrat.

Příklady aplikace[editovat | editovat zdroj]

Jak již vyplývá z předchozích ustanovení, možnosti aplikace jsou rovněž neomezené. Zde jsou některé uvedeny:

  • Rodiče přinesou domů plat. Dítko, nemaje na drogy, alkohol či jinou Pánem posvěcenou činnost, provede jeho znárodnění uplatněním DUH.
  • Pokud se vám líbí sousedův dům, není nic jednoduššího. Zazvoňte a prohlaste, že přicházíte jako výběrčí DUH, jejíž výše činí rovných 100 %.
  • Tunelování státního rozpočtu a jiné nekalé politické praktiky nejsou nic jiného, než legitimní uplatnění DUH.

DUH versus DPH[editovat | editovat zdroj]

Jak známo, DPH, tedy Daň z přidané hodnoty, se platí za vytvořené hodnoty, tedy když třeba podnikatel něco vydělá, tak tuto vytvořenou hodnotu daní právě DPH. Ti chytřejší veškeré DPH získají ihned zpátky tím, že na celou částku DPH uvalí DUH. Ti ještě chytřejší jsou však schopni uvalit DUH i na hodnoty někoho jiného, a to i ve výši vyšší, než 100 %. Typickým příkladem je nachytat někoho, jak defekuje ve křoví. Na jeho exkrementy uvalíte třeba 150 % DUH. Tím získáte nejen tyto exkrementy, ale ještě bude muset oněch 50 % navíc doplatit.