Portfej bez ministra

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Kompletní pahýl Tento článek je sice krátký, ale dozvíte se z něho vše. Nemá smysl, abyste o dané problematice sháněli jinde další informace. Nenajdete je.

Je známo, že mohou existovat ministři, kteří nemají přidělen žádný úřad, takoví se označují pojmem ministr bez portfeje. Dochází však také k případům, kdy nějaké ministerstvo nemá ministra, což se označuje pojmem portfej bez ministra.

Ke vzniku takovej situace může dojít více zpôsoby: ministr(yně) odstoupí z funkce, natáhne brka, zkape nebo je sesazen(a). Vše z toho může mít hafo příčin, například atentát, příliš vysokou či nízkou popularitu nebo moc málo nakradených peněz.

Příklady[edit]

  • Ministerstvo kultury Česka od 31. 7. 2019 do chuckvíkdy (po odvolání Antonína Staňka), jindy dávno předtím museli pro nedostatek kandidátů ustanovit místního zubaře ministrem kultury (Jiří Besser), a ukázalo se, že zubař je aprobace na ministra kultury dostatečná.
  • Ministerstvo obrany Čechistánu mezi 20. a 21. prosincem 2012 - po odvolání Koralíny Píkový (zvané PEAČA), od níž roli musela na chvíli převzít prodavačka cukrovinek, domina a BDSM - sexkretářka pana premiéra, která dřela jako kůň.
  • Ministerstvo financí ČR po odvolání Andreje Babiše (bohužel jen na chvíli, než se stal předsedou vlády)