Kosmova kronika (kronika letů do vesmíru)

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Kosmova kronika (též Záznamy hospodské o onanii slepic) byla nejvšestranější kniha všech dob vydaná na zemi, ale hlavně první příručka pro kosmonauty-samouky. Autor je neznámý, pravděpodobně za sepsáním stojí pan Míla Bruska, budoucí pán kultury a druhý nejlepší režisér všech dob (lepší byl jen Zdenda Málo, autor komedie Slunce, seno a radar).

Obsah kroniky[edit]

Jak už bylo řečeno kniha byla velmi všestraná a tudíž i obsáhlá a těžká. Jen díky spolupráci s místními siláky se podařilo neznámému autorovi tohoto díla dotlačit zápisky, z kterého vzniklo, před centrálu nezávislé tiskárny, která nakonec tisk stejně odmítla, hlavně kvůli tisícistránkovému pojednání "Proč volit SPD". Tiskárna se odvolávala na politickou neutralitu, důvod je nejspíš ten, že většina (947 - prvočíslo) stránek byla prázdná. Po vynechání těchto částí se k tisku přihlásila jedna dobročinná organizace. Obsah kroniky se dá vysvětlit pouze postupně se navyšujícím množstvím alkoholu v těle, který je oboustranný - člověk, který ji čte musí taky postupně víc a víc popíjet.

Kapitola první[edit]

Zahrnuje pojednání o tom, jak sestrojit nábytek z obchodního domu, Jak sestavit nábytek IKEA, přenosný návod na sestavení volantu od kytary a jako poslední Rozbor periodické soustavy prvků za pomoci kapodastru, lepidla a kyanidu. Byť se autor této knihy nepodepsal, pod každou kapitolou je podpis odborného asistenta. V tomto případě je to Jack Daniels.

Kapitola druhá[edit]

Začíná praktickým popisem stránek budíku, přesunuje se na tikání hodinových slepic a kohoutů. Třetí oddíl této kapitoly se zabývá podplácením býložravců a případný dopad na životní prostředí. Za závěr kapitoly se dá považovat pět prázdných stránek politých jakýmsi alkoholem. Spoluautor této kapitoly byl pan Jägermeister - přední chovatel koz šavlozubých.

Kapitola třetí[edit]

Napětí se stupňuje, lebky drtí, mozky roztékají. Tak začíná předmluva této kapitoly. Kapitola už je jen pro otrlé čtenáře, pokud máte slabé psychické zdraví, doporučuje se před čtením vypít minimálně 8 litrů rumu. Kapitola pojednává o invazi ekonomických migrantů do českých zemí, následné zabrání Karlštejna a znovuoživení Miloše Zemana (ukamenován křesťanskými teroristy v Číně — viz 21. století.

Kapitola čtvrtá[edit]

Kapitola s podtitulem Jak daleko lze ještě hodit padající jablko. Hospodská filozofie se stupňuje. První podkapitola se zabývá teorií ničeho, druhá teorií všeho, třetí teorií něčeho a čtvrtá podkapitola s mírně zmateným názvem "Kdo má všechno nemá nic, kdo nemá nic, nemá nic, takže pokud někdo nemá něco, nikdo nemá nic" všechny předchozí podkapitoly sjednocuje jemně těžkým tónem dopadajícím pod úhlem β=389°C.

Kapitola pátá[edit]

Odlehčená verze kapitoly čtvrté, vhodná pro hubnoucí a těhotné.

Kapitola šestá[edit]

Veganská verze kapitoly páté.

Kapitola sedmá[edit]

Zrušena - obsahovala článek „Proč volit SPD“.

Kapitola osmá[edit]

Nejslavnější kapitola z celé kroniky, bohudík také nejkratší. Nachází se zde slavná příručka pro kosmonauty-samouky, díkůvzdání přispěvatelům do internetových diskuzí a Záznamy hospodské o onanii slepic, hojně citované ve všech Slabikářích, Čítánkách a knížkách pro nejmenší. Samotný text hospodských záznamů má "pouhých" 349 stran, nakonec se rozplývá v básni Kdyby byly lampa lopata.

Kapitola devátá[edit]

Z velké čášti psaná ve svahilštině. Obsahovala důležitý záznam Tomiových úspěchů v komickém prostoru, zejména všech 11 letů na Mars, bezproblémové přistání na Jupiteru a Výlet do Středu mléčné dráhy, doprovázen teoretickým popisem konce a začátku vesmíru. Kapitola však byla zničena ještě před velkou destrukcí Kroniky — při nešťastném zabroušení naší brusky. Chudák se z toho pak musel vybrušovat…

Dovětek[edit]

Psán u pozdějších vydání, shrnuje zdravotní následky a vedlejší účinky tohoto díla, také obsahuje doporučení pro kojící matky.


Destrukce[edit]

Po hromadných sebevraždách se vlády Atlantidy a Marsu dohodly, že knihu zničí. Bylo to provedeno vysokofrekvenčním paprskem obsahujícím mimojiné i slepičí trus. 11. 9. 2011 jsme tak přišli o poslední důkaz, že česká politická kultura je na velmi vysoké úrovni.