Homo mutantos
Homo mutantos někdy také zvaný jednoduše Mutant je jedinečný druh člověka, žijící na Madagaskaru.
Historie[edit | edit source]
Homo mutantos byl objeven asi v roce 1989 doktorem a vědcem Johnem Samckem, když on a jeho expedice zkoumali zvířata na Madagaskaru. Doktor Samck říká: "Prodírali sme se všichni lesem - už se zdál nekonečný - plno zvířat jsme uviděli, když tu se na nás vyřítilo něco strašlivého - děsivého - mutant. Byl agresivní a napadl mě velkým klackem. Všichni z expedice měli v kalhotách, jen já sem začal nového tvora zkoumat". Existují i názory, že i doktor měl v kalhotách. Kolem listopadu 1989 se doktor se skupinou rozhodli zavolat pomoc.
Když 10. listopadu 1989 přijela armáda s lehce vyzbrojenými vojáky, odchytili několik velice agresivních tvorů a odvezli je do izolace v USA.
Výzkum[edit | edit source]
Vědci zjistili, že DNA mutanta je velmi podobná mušce octomilce, která je základem genetických pokusů. Naskýtá se možnost klonovat jednotlivé orgány a transplantovat je lidem. Nejslibnější výsledky vědci dosáhli s klonováním pyje, falusu, neboli kokotu. Po transplantaci dosahovali 70tiletí starci výkonů tasmánského čerta.
Potrava a hygiena[edit | edit source]
Mezi potravu tohoto druha člověka patřily malé kořínky, slupky, listy, kůra a nebo různé pralesní plody, také živočišná strava, jako jsou: kobylky, sarančata, komáři a nebo mouchy - tento tvor nepohrdl ani různými hady (např. anakondou), ještěrkami, ale ani opicemi (jako například ohrožený lemur). A samozřejmě nepohrdl ani nějakým tím zatoulaným turistou.
Pokud se jedná o hygienu tohoto tvora, je zdrcující. Nejčastěji se umýval vlastní močí, vodou jen vzácně. Pokud se jedná o toaletu, ta taky není nějak slavná - zřejmě chodil srát do keřů.
Popis a způsob života[edit | edit source]
Tento tvor je malé postavy, asi půl metru velký. Má protáhlou hlavu, která připomíná spíše prasečí. Má velice kulatý nos, malou pusu, s čtyřmi zuby (dva nahoře a dva dole) a velké kulaté oči - nejčastěji modré (ale vyskytují se i případy černých očí).
Tento tvor žije v tlupách, které čítají až 100 obyvatel - zde je vedoucí samec, který má jako jediný nárok po celý rok na samice. Ostatní samci jen pracují.