CD-RW

From Necyklopedie
(Redirected from CD)
Jump to navigation Jump to search
Cdrw.jpg

Média CD-RW (Cimrman's Disk ReWritable) mají všechny vlastnosti jako CD-R, navíc však umožňují smazání jejich obsahu a nahrání nového...Většinou to však nejde. Od toho je o něco málo kvalinější DVD-RW. Ale stejně je to k ničemu.

Počet přepisů[edit]

Ženy čtou CD

Počet takových přepisů (rewrite) je napsán na samotném disku. V raných počítačových dobách to bylo 2x, 4x... počet přepisů se dále násobil. Na rozdíl od kompaktního CD disku a CD-R má toto médium v sobě chemickou vrstvu, která může být v amorfní nebo krystalické struktuře.

Rozhodují volby[edit]

Zápis neboli změna struktury citlivé vrstvy se provádí centrálním zásahem (takzvaně shora) vždy po parlamentních volbách. Signál měnící strukturu dříve přenášela veřejnoprávní televize ČT, dnes už je to výsadou TV Hovna. Podle výsledku voleb se pak mění obsah CD-RW.

Povinnosti občanů[edit]

Každý občan České republiky (včetně kojenců) je podle preambule ústavního zákona povinen míti doma použitelný disk CD-RW, nejméně jednou měsíčně si jej přehrát a vštěpovat do mozku centrální nařízení. Kontrolu provádějí lidoví komisaři. Při přistihnutí, že občan porušuje ústavu, následují tresty. Spodní hranice je 12 švihnutí devítiocasou kočkou, horní hranice je 10 let odnětí svobody. Za každý poslech CD-RW musí občan zaplatit slyšné neboli autorský poplatek z konzumace zvuku přenášeného technickými prostředky.

Počítače
Ělěktronika 666

Počítače: AcerAppleBarbie PCCMEUDellDetektor lžiElektronika 666HPIntelKlapkobřinkostrojLenovoNový JeruzalémRačunik-RTuringův strojUral 2
Hardware: Caps LockCD-RWDěrná páskaF13iPrdKompresorPaměť ROOMScroll lockŠkoda 1000MBŠkvorPaměť WOM
Software: BSODEmacsKVGRESETЛинуксMicrosoft WordMooreův zákonPoznámkový blokPřekladSvatý TučňákVálka s švábyWindowsVista
Programování: BrainfuckC SharpJavaLispnOTHINGOpenOSTRAJavaPočítačová lingvistikaProgramátor obecnýVánočková architektura
Aplikace: AhE-mailEndInternetKomprese datRodné čísloTrabant AussichtDOSBoxDvě minuty nenávisti