Atentát na Václava Klause

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Atentát na prezidenta Klause 28. září 2012.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Ladislav Jakl (ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky) několik hodin po spáchání atentátu.

Atentát na Václava Klause byl akcí česko-moravstánského odbojového hnutí, s cílem zavraždit prezidenta, jeho eminenci Václava Klause, a rozvrátit tak kapitalistický blahobyt v této zemi. Tento hanebný čin byl proveden v pátek 28. září a byl ihned ostře odsouzen předsedou protektorátní české vlády Petrem Nečasem. Pachatel se přiblížil s k prezidentovi v nestřeženém momentu, kdy si členové jeho ochranky dávali kafe opodál, a vystřílel na Jeho Výsost celý zásobník plastových kuliček, přičemž se Hlava pomazaná stačila velmi škaredě na atentátníka zamračit. Prezident byl převezen s těžkými zraněními do nemocnice.

Následky[edit | edit source]

Ihned po atentátu byl prezident převezen do pražské nemocnice, kde byl ihned operován lékařským týmem MuDr. PhDr. JuDr. Ing. Mgr. RSDr. Evžena Kokse CSc. Mezitím byly nad územím celého Abusrdistánu Böhmen und Mähren vyhlášeny civilní výjimečný stav a stanné právo s platností až do odvolání. To mělo pro český národ zcela decimující účinek. Podle vyhlášky o civilním výjimečném stavu se:

  1. na území celého státu zastavuje veškerá veřejná doprava (čímž se toho moc nemění), a to až do odvolání
  2. ruší se veškeré kulturní podniky a sportovní akce
  3. zakazuje obyvatelům vycházet na ulici každý den mezi 20. hodinou večerní a 6. hodinou ranní (Kdo se i přes tento zákaz objeví v uvedenou dobu na ulici, bude zastřelen, nezastaví-li se na první výzvu.)

V následujících dnech bylo po celém našem území slyšet v rozhlase, televizi i ve veřejných amplionech hlášení: "Kdo osoby, které měly účast na spáchání atentátu přechovává, poskytuje jim pomoc, anebo maje vědomí o jejich osobě anebo o jejich pobytu, neučiní žádné oznámení, bude zastřelen s celou svou rodinou."

V době těsně po atentátu bylo za jeho schvalování a jiné podobné delikty zatčeno a popraveno vysoké množství příslušníků české inteligence i obyčejných lidí, kteří s tímto ohavným činem neměli nic společného

Odraz v kultuře[edit | edit source]

Kancelář prezidenta republiky také potvrdila, že až se prezident vyléčí ze svých zranění, zahraje si tenis, a pak podle domluvy s americkým producentem Lawrencem Kasdanem, po boku Kevina Costnera v nově připravovaném hollywoodském romantickém trháku Osobní strážce 2. Natáčení by mělo začít v březnu 2013.