Aztécko-sovětské války

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

V originále Ацтек-советские войны byla série válek mezi Aztéky a Sověty o území dnešní Spojené státy americké a Kanadu. Odehrály se v 18.tisíciletí př.n.l..

Byla to první interakce mezi Marsem původním domovem všech slavů (RUDÁ PLANETA) a Pangeou tak zvaným super kontinentem. Při těchto válkách a jejích následcích zemřela zhruba 1 000 000 000 lidí.

Politická mapa Pangei.

Významné Bitvy[edit]

Bitva o Yakutsk

Moderní Yakutsk s kostelem na památku padlých.

První významná bitva se odehrála na území dnešního Ruska v letních měsících. Velmi zásadní byla tato bitva hlavně kvůli řece Lena ve které se utopilo až na 12 000 Sovětů. Tato bitva bylo totální fiasko pro obě strany. Byla to jediná z bitev kterou vyhráli Sověti.

Bitva o Yukon

Ruské zmasakrované tělo nalezeno na severu Yukonské provincie.

Tato vytváří se odehrála v dnešní Kanadě. Šlo o bitvu na řece Yukon. Aztékové zde měli převahu zhruba 223 ku 1 Sovětskému tanku. Po zdlouhavém boji v kruté zimě byl výsledek překvapivě výhra Aztéků.

Bitva o Aljašku

Aljašská příroda po tísiciletech od válečného masakru.

Toto byla ta nejkrvavější a nejhrozivější bitva těchto válek. Odehrála se v druhé polovině 18.tisíciletí Př.n.l. na území Aljašky. Přes krutou zimu zde měli výhodu Sověti zvyklí na drastické změny počasí na Marsu. Po třech měsících vyhráli Sověti kteří poté tuto část prodaly dnešním Američanům. Zemřelo v ní přibližně 2000000 vojáků.

Bitva o New Orleans

Hurikán Katrina nad Mexickým Zálivem.

Bitva která se tudy mihla jak Katrina I když možná měla více obětí. Na území dnešní Louisiany se rozhodlo o osudu Sovětů kteří se snažili rozšířit se po Americe. Při této bitvě se bojovalo o Mexický záliv. Sověti očividně prohrály jinak by existovali Sovětské Státy Americké. Ale zničily velkou část aztécké populace.

Mexický záliv v dnešní době.

Následky[edit]

Jako následek vznikly indiánské kmeny v severní a jižní Americe. Protože Aztékové čekali že sověti budou dále útočit tak se rozdělily na malé skupiny po celém území Ameriky. Dalším následkem byl ten že Rusko muselo zůstat na lauraasíjském kontinentě z něž vzešla euroasie. Rusko i Aztékové díky těmto válkám ztratili velké procento bohatství a populace.