Dan Ťuk

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Ing. Dan Ťuk byl kdysi dávno ministrem dopravy. Jeho kojná byla pravnučka kojné kadeta Adolfa Bieglera. Malý Dan si také narazil hlavičku.

Když povyrostl, chodil do školy. Po hrozném zápase se střední školou nastoupil na Vysokó bódu technickó ve Štatlu, a stal se strojním inženýrem.

Protože ve svém povolání nic nedělal (ani nemohl), byl mnohokrát povýšen. Dokonce, považte, byl v letech 2014-2019 ministrem dopravy. I v této pozici prokázal svůj intelekt, a místo toho, aby investoval do železnic a překročil u vlaků kritickou rychlost 160 km/h, vysypal mnoho miliard korun do věčných oprav dálnice D1. A Andrej Babiš-Bureš udělal chybu, když s Danem Ťukem šel i do další vlády.

Naštěstí se ministr Ťuk jednou hrozně přepracoval, a zdálo se mu, že stojí před sborovým soudem, protože nic nedělal...a odešel sám...

„Poslyšte žalobu, Ťuku,“ slyší zvučný hlas předsedy, „jste obžalován, jak je vám jistě známo, z trestného činu krádeže času. Poněvadž to dělalo při vaší službě přes 20 miliónů korun, ocitl jste se před porotou. Tady napravo, jak vidíte, jsou corpora delicti. To je vše, co bylo nalezeno, že jste udělal pro úřad, který vám byl svěřen. Jak vidíte, je to jen jeden arch papíru, na který jste se podepsal. Je to vaše úřední žádost o dovolenou. Že se nestydíte. Nalevo pak vidíte haldu toho, co jste vyrobil v úředních hodinách pro svou potřebu. Vy jste vyšíval, jak vidí páni porotci, podvazky známé tanečnice Valachové. Zde máte pak bedničku s uřezanými špičkami doutníků. Jak bylo dokázáno, zabýval jste se kromě vyšívání podvazků ještě jinými věcmi, nejen uřezáváním špiček. Psal jste každý den svým četným milenkám a kromě toho jste tvrdě spal. Létací komise revizní vás vůbec nemohla probudit, člověče. Máte něco na svou omluvu? Vy jste kradl čas v takovém rozsahu, že nás to všechno uvádí v úžas. Chcete něco říci?“ - sen ministra Ťuka,