Gymnázium Václava Hlavatého

From Necyklopedie
(Redirected from GVH)
Jump to navigation Jump to search
Díky krásné fasádě má GVH špatná okna.

Gymnázium Václava Hlavatého (zkratkou GVH) je nejlepší a nejkvalitnější školou v Lounech, maloměstě na okraji Českého středohoří. To ovšem není nikterak důležité, protože v Lounech se dále nacházejí jen různé podřadnější školy typu obchodní rádobyakademie či integrovaného učiliště buhvíčeho. Důležité je, že je to škola prestižní.

Zdroje neuvádí, v porovnání s čím je prestižní, a na dotazy zarytě mlčí. Porovnávat GVH s jinými gymnázii si dosud nikdo netroufl, neboť je fyzicky i psychicky velice nebezpečné navštívit jakékoli gymnázium, natož pak lézt do všech a ještě ty hrůzy nějak porovnávat.

Budova gymnázia[edit | edit source]

Gymnázium je architektonický skvost. Fasádu gymnazijní budovy navrhnul sám pan Hilbert, který dostavěl jeden

Studenty velmi oblíbená Mučírna.

velký známý kostel v Praze. Kvůli tomu je průčelí státem chráněná památka a výměna oken za nějaká funkční (tj. mladší než dvousetletá) je prakticky nemožné. Zato ale budova osahuje nejmonumentálnější schodiště v okrese (které zabírá celé jedno ze třech křídel budovy), vedlejší točité schodiště (tam mají studenti zakázaný vstup, takže je využívanější než to hlavní), sklepení (projektované jako vězeňské kobky a konírna) a hvězdárnu (na věčné časy zamčená). V létě je vevnitř celkem příjemně, zato v zimě se (díky oknům a topení) učebny rozlišují na studené a hodně studené. Nyní byla škola dokonce kompletně vytopena.


Vedení školy[edit | edit source]

V současnosti je škola vedena dvojicí Milan (vysoký v růžové košili, skutečný kápo) a

Milan, šéf a kápo GVH.

Goldenhead (malý, kulatý, pleška, jeho zástupce, nemá prakticky žádnou moc). Škola je jimi neustále nazývána ústavem, přesto se snaží GVh různě vylepšovat. Doplnění topného systému o termoregulační ventily prodražila topení o 300 000 ročně. Webové stránky byly z ošklivých nepřehledných předělány na hnusné chaotické[1]...

Milan se navíc vyžívá v projevech (kvůli poslednímu projevu byla vyčleněna časově jednotná hodina třídnických prací). Nedávno také objevil kouzlo byrokracie. Studenti a profesoři byli zavaleni formuláři. Nyní je potřeba formulář k oznámení, že student bude nemocný, je nemocný a byl nemocný, formulář potřebujete k oznámení čehokoli, žádosti o cokoli a prý se brzy zavedou formuláře, které bude muset každý vyplnit před každodenním vstupem do školy.

Profesoři[edit | edit source]

Ti se nyní oficiálně nazývají učitelé, protože si ale mnozí již na svém neplatném titulu založili kariéru a známosti, většina kantorů se oslovení profesore zuby nehty drží. Vyučující jsou asi tou největší podivností ze všech podivností GVH. Pro stručnost uvádíme jen výběr těch nejzajímavějších, z bezpečnostních důvodů krytých krycími jmény:

Věra měla na vedení GVH jasný názor.
 • Ježkodlak - zeměpis, matematika - profesorka proslulá nepřeberným množstvím absurdních výroků typu Tam se těží hlavně ryby, Kam se vlévá oceán, Tam je vidět že to není vidět, či Sousedem Holandska je Benelux.
 • Vivofil - základy společenských věd - profesor, vstoupivší do komunistické strany v den sametové revoluce, neustále zmítaný mezi komunismem a nacismem, věštící konce světa a vyprávějící oplzlé vtipy.
 • Mamafrance / Madame Paříž / Čarodějnice z versailles atd. - čeština, francouzština - doktorka pedagogiky, vyučující o jakémkoli předmět francouzštinu, francouzskou litareturu, francouzské dějiny, francouzský místopis, francouzské revoluce...
 • Žížalodlak - biologie - chaos nad chaos a vše je chaos, bušení do stolu nepomůže, jejím superstručným výpiskům nikdo nerozumí.
 • Věra - biologie, zeměpis - ukončila svou učitelskou dráhu napadnutím vedení školy obrazem a vázou. Škola se z útoku několik měsíců vzpamatovávala.
 • Mária - Vv - Jediný, který ví, o co tady běží.
 • Řéřa - čeština, dějepis - Okresní kapacita v oboru AUDIO/VIDEO IT - tajný správce sítě pod krycím jménem TAJEMNÍK (též. studijní poradce)
 • Zico - matematika, zeměpis - "Bílej Pelé" a tak trochu klokan.
 • Mrož - čeština/literatura (nejspíš), dějepis (možná) - To se musí zažít...
 • Čonky - chemie (nejspíš) - Jako správná alchymistka hledá své know-how... Zatím to ale zůstává u who-know.
 • Chorche - matematika, fyzika - Nic nelze nepochopit, pokud se to nesprávně nenačrtne.
 • Mamut - fyzika - starší než mistr Yoda, v jejích hodinách by se měly rozdávat špunty do uší, chránící zdraví studentů před jejím superhlasitým výkladem.
 • Žralok, Gazela - angličtina - učitelka, která je schopná kdykoli a za jakýchkoli okolností potvrdit všechny vtipy o blondýnkách, někdy víc najednou.
 • Vlkodlak - němčina - nikdy není nemocný, nikdy nemluví česky, čte myšlenky. Jeho začátečníci předstihnuli pokročilejší skupinu, ačkoli němčinu vůbec nechápou a jen vše odhadují.
 • Who's she? - angličtina - výuka anglického jazyka touto profesorkou se skládá z neustálého hraní hry Who I am? (kdo jsem?). Nyní nahrazeno suitcase game.
 • Zinajda - ruština angličtina - rekvalifikace z ruštiny na angličtinu hovoří za vše. Krom toho je to asi metr dvacet vysoká Ukrajinka.
 • Pan Mareš - dějepis, latina - tak ctihodný, že se ho nikdo neodváží nijak přezdívat, ačkoli existují jakési zkazky, že někteří (nejspíš bývalí) studenti pana Mareše přezdívají Gargamel. Pokud některou z dejinných událostí, o kterých učí, nezažil, určitě ji vymyslel.
 • Goldenhead - matematika - počty jsou jeho láskou a domnívá se, že je milují i všichni ostatní. Bohužel, nakazil tím už mnohé kdysi normální jedince.
 • Milan - kdoví? - pan ředitel vyučuje různé předměty s prapodivnými názvy, které sám vymyslel. Nikdo neví, o co v nich vlastně jde.

Studenti[edit | edit source]

Ačkoli jsou to oficiálně žáci, říkají si nadále studenti. O kom je řeč? O lidech

Ve studovně jsou studentům k dispozici počítače. Občas dokonce funkční.

nejrůznějších (ne)kvalit, kvůli kterým musí profesoři podstupovat psychickou zátěž (naprosto neúměrnou platu), trávit čas v zimě a nepohodlí a tvářit se inteligentně. Studenti jim to oplácí porůznu. Někteří jim drze oponují, jiní je opravují, další o nich šíří pomlouvačné zprávy. Vesměs jsou studenti lounského gymnázia zahálčiví a vymlouvační inteligenti, popřípadě si na zahálčivé a vymlouvačné inteligenty hrají, nebo předstírají, že jsou zahálčiví a vymlouvační inteligenti. Jestli je to obecný povahový rys studentů gymnázií, nevíme, neboť (jak už bylo řečeno) nikdo si netroufne gymnázia porovnávat, natož zkoumat povahu gymnazistů.