Hurdo Nan Dó

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
To poletí jedno letadló a to bude čumákem škrtat druhé letadló

—Hurdo Nan Dó, 2021, Chacharovice nad Odrou, Porada ohledně nových buznysů

Hurdo Nan Dô, vlastním jménem XXX (zrevidováno z důvodu nařízení EU ohledně džý dý pí ár), čínsky 任何交易都是好交易 , příp. prostě jen zlaťák je legendární postava českých zahraničních akvizic, buznysmen, ekonom a čestný vyslanec česko-čínského přátelství. Jeho velkým vzorem, učitelem a přítelem je legendární Woren Bufet.

Hurdonando.jpeg
Hurdo Nan Dô
Biografické informace
Diagnóza Syndrom nereálných představ a slibotechnismus
Narozen ANO
Úmrtí NE
Náboženství Ďengismus
Přezdívka Věštec z Olšanský
Povolání Proutkař trhu a obchodník s deštěm
Dobré skutky
TheJeeMan.jpg
Podpora expanze čínské ekonomiky na trh EU
Spáchané hříchy
Happysatan.jpg
Sladká paprika
Zajímavosti
1 Byl jednou z inspirací pro natáčení filmu Obchodník ve smrti

Jeho přerod a raketový vzestup započal v době, kdy ještě studoval na elitní vojenské Univerzitě obrany (lépe známé jako "moravský Westpojnt"). Zde přišlo vystřízlivění a uvědomění. Obrana vlasti je sice záslužná, ale budovat kapitalismus je poslání, pro které objevil svůj skrytý talent vycítit trh. Přešel tedy ke konkurenci, která sice nebrání vlast, ale armádu má ještě větší než sama Armáda ČR.

Koeficient Hurdo Nan Dô[editovat | editovat zdroj]

Jakožto ekonom a výrazná osoba na poli zahraničních akvizic přišel s revolučním koeficientem, který výrazně změnil pohled na dosavadní vnímání propočtové strany buznysů napříč moderním světem. Zajímavostí je, že za tento počin mu bylo uděleno prestižní ocenění Zlatý kabina.

  • Z = zisk
  • N = náklady
  • O = objemy
  • X = nic až něco

Žlutá záře nad Moravstánem aneb rodící se zázrak[editovat | editovat zdroj]

V roce 2021 přišel absolutní zlom ve formě gigantické příležitosti stát u zrodu čínské expanze na trh EU. Jako výchozí místo pro začátek expanze bylo identifikováno malé letiště na větroně poblíž Chacharovic nad Odrou (tedy jednoho ze tří hlavních měst Moravstánu, vedle Brna a Šantovka city).

Obloha plná čínských větroňů někde nad letištěm poblíž Chacharovic nad Odrou

Přesné objemy, o které se v tu dobu jednalo, nemůžeme zmínit, neboť jednak stále podléhají utajení a rovněž dodnes není jasné, o kolik zásilek se vlastně mělo jednat. Dle nejstřízlivějších odhadů měl být denní objem zhruba 200 000 kusů, ani toto číslo však nemuselo být konečné.

Bohužel na poslední chvíli, když už nad letištěm kroužily větroně (jak můžeme vidět na dobových snímcích), přišla rána. Čínští přátelé si spolupráci nakonec rozmysleli a celá flotila tak odletěla zpět do asijstánu.

Tato událost je dodnes známá jako černý pátek (zajímavostí je, že na základě rozsahu této tragédie se následně výraz černý pátek začal užívat i pro další ekonomické katastrofy podobného významu, především na finančních trzích a burzách).




Éra česko-čínského přátelství a světlé zítřky[editovat | editovat zdroj]

Jako každý správný velikán je třeba nejprve poučit se z vlastních chyb a díky nim se vrátit silnější než kdy dřív. Základní chyba byla spatřena v tom, že asijští přátelé zkrátka nevěří každému a o vzácná bohatství se dělí pouze mezi svými.

Snad tomu chtěl osud, ale při svých zahraničních cestách na mnohé a mnohé konference přišla láska a došlo tak na stvrzení česko-čínského přátelství svatbou. Tím se otevřely brány k příležitostem mnohem zásadnějším a větším, za hranice představitelného. Je tedy zcela zřejmé, že do budoucna budeme svědky něčeho výjimečného...

2024 - počátek rotace[editovat | editovat zdroj]

Dle našich nejnovějších informací se skutečně začíná dít něco výjimečného. Rotace začíná...


Aktualizace 03/2024 - Tak zatím se nic neděje. Škoda...