Luxama

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Metla.png

Výzva k práci

Je třeba doplnit odkazy a vůbec.

Toto je kresba na silnici před rodinným domem. Můžete si být jisti, že v domě žije minimálně jeden exemplář luxamy v pubertě (kresbu na silnici před domem měla autorka tohoto článku!)

Luxama je zkratka pro Linuxovou lamu. Zpravidla se jedná o Homo tuxies, tedy člověka, který se narodil a byl vychováván vzhlížejíc k jedinému idolu-Svatému Tučňákovi. V současnosti jsou na světe jen asi 4 procenta populace Homo tuxies mezi 96 procenty Homo debilis. Jedná se o poddruhy Homo sapiens sapiens. Luxama je tedy Homo tuxies s nedostatečnou mozkovou kapacitou na to, aby byl schopen se zařadit mezi opravdové Linuxové guru.

Jak vypadá luxama[edit | edit source]

Nejčastěji můžete luxamu rozeznat v období dospívání. Je to většinou žena (autorce tohoto článku je až hnusně, že se musí uchýlit k tomuto hnusnému sexismu, neříká, že všechny ženy H. tuxies jsou luxamy, jen, že je víc samic H. tuxies luxam než samců) či dívka, rozhodně není ošklivá, ani blbá. Jen se jí zkrátka nezdají sny ve strojovém kódu jako všem ostatním guru. Nejvíce luxam se narodilo v letech 1995-1996 a to sice dvě. Je jen smutným faktem, že tato odchylka, při níž se člověk stane luxamou, je dědičná. Luxamy bývají často bi nebo homo-sexuálně orientované. Tyto dva exepláře-dívky-mají bujnou hnědou hřívu, bujné béžové vnady a bujný smysl pro humor. Člověk by si myslel, že patří k Homo debilis, ale kdyby u nich tuto myšlenku vyřkl, vytáhly by z kabelek myši a zmlátily ho kabelem (odzkoušeno!).

Povaha luxamy[edit | edit source]

Povaha luxamy je v některých základních parametrech stejná. Nejčastěji můžete luxamu poznat právě v období puberty, kdy je její dominantní chování nejzřetelnější. Později v dospělosti se naučí trochu více od guru a žijí jako nenápadní běžní uživatelé. Většinou. Týče se to samic-luxam. Muži nikdy z puberty ani u luxam nevyjdou a místo tichého programování s myšlenkami "nechť si Microsoft vylíže zdroják" vedou s Microsofttími BFU nekonečné flame. Tak tedy. luxamu v dospívání poznáte tak, že bude něco kecat o Linuxu (i když tomu moc nerozumí), nenávidět vás za to, že máte Microsoft, bude dávat i v hodinách informatiky zcela jasně najevo, jak ji to děsně deprimuje, nudí a jak to nenávidí a většina luxam je i lehce osobnostně labilní.

Co dělat, když ji potkám?[edit | edit source]

Pokud luxamu potkáte, v první řadě si ji vyfoťte. Bude moc ráda, ale nejdřív si na sebe napíše nesmazatelnou lihovkou "Linux inside" a předvede některou svou pózu. Pak řekněte, že musíte upgradovat a utečte. Bude to nenápadné a ona bude ráda. VAROVÁNÍ! Nikdy v životě nedávejte luxamě na sebe kontakt! Vystavujete se nebezpečí, že vám nikdy s Linuxem nedá pokoj (i když je tak nekonečně skvělý, mělo by se o něm přestat kecat a raději začít něco dělat, jak říkají luxamy).