Ptačí ségry

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Jedná se o pofidérní uskupení z Jeng-Dong-Nic. Tato struktura vznikla samovolně v rámci větší skupiny “ Nezávislý svaz Jeng-dong-nických asociálů feat. křtinský kyborg, poté, co po 16ti letech obě členky zjistily, že jejich příjmení nesou název z ptačí říše.

Členky:[editovat | editovat zdroj]

obr. Ptačí ségry na cestě kolem světa (s křídly to je finančně únosné)

Jane Goldfinch z Jeng-Dong-Nic
čajovna Holuba tak řečená Thejská II.

Domovina Ptačích séger:[editovat | editovat zdroj]

Jeng-Dong-Nice(čti “jengdongnajs”), mezi mladšími vrstvami často komoleno jako “Jedovnice,” jsou jediná obec s asijským názvem v ČR, koluje pověst, že si tento název vysloužila svou koncentrací večerek. Skutečnost je však taková, že název pochází až z poměrně nedávno natočeného megafilmu Čí je Čína???

Jako obec jsou Jeng-dong-nice v podstatě bezvýznamné, za zmínku stojí pouze výroba Moraviny z Medovského krasu a kapři z Jeng - Dong - Nického rybníka (poznámka - jedná se o speciální linii šikmookých kaprů, kteří jsou specifičtí nízkým vzrůstem a už od dětství pracují téměř zadarmo. Doporučeným krmivem je rýže.).


Čí je Čína???[editovat | editovat zdroj]

Jedná se o první a prozatím poslední významný režisérský skvost Martina Stieglitze, vyhořelého pseudorežiséra z Jeng-Dong-Nic. Ve snímku mimojiné účinkovaly i obě ptačí ségry a právě tento velkofilm dal Jeng-Dong-Nicím pravé jméno. To má prý původ ve starobylých pramenech, ale domněnka, že název pochází ze spisu 漢字, 汉字, se nepotvrdila. (poznámka: jedná se o spis 漢字, 汉字 nalezený na našem území roku 1820 Václavem Hankou a Josefem Lindou, jehož vznik se datuje někdy kolem roku 221 př. n. l. Jeho pravost byla napadena, ale nikdo ji nikdy nevyvrátil, a tak byla existence tohoto spisu raději zamlčena. Spis, někdy též nazývaný Rukopis Jeng-Dong-Nický, popisuje dobu největšího rozmachu pěstování rýže v české kotlině, jedná se konkrétně o období mezi léty 267 - 221 př. n. l., zachycuje velkou vyspělost tehdejšího obyvatelstva a obsahuje dokonce i velmi hodnotné lyrické básně)


obr. - z Rukopisu Jeng-Dong-Nického, zachycuje obyvatele tehdejších Jeng-Dong-Nic, jak bruslí na zamrzlém rybníce, poté co jim obyvatel dnes už zaniklé Rungdice (neubránila se nájezdům Mongolů) ukázal jak brusle používat. Původně s nimi gramlaví gramlouni z Jedovnice krájeli česnek a cibuli.