3 602
editací
Bez shrnutí editace |
m (→Drak) |
||
Vymyslel si, že draka naláká na volskou kůži vycpanou nehašeným vápnem. Představoval si, že až krokodýl pozře tuto návnadu a napije se vody, voda mu v břiše začne vřít a krokodýl se nadme tak, až praskne. Jak si usmyslel, tak učinil. Ukryl se poblíž a sledoval krokodýla, který se obezřetně vydal ohledat nastraženou volskou kůži.
Protože krokodýl je intelignetní zvíře, pochopitelně na naivní řeznickou vějičku neskočil a nenápadně sledoval okolí, z ničeho nic prudce vyrazil a toho pitomého tovaryše sežral. Pak
Ve smrtícím obsahu kašny dokázalo nebohé zvíře přežít pouhých 195 vteřin. Pak zcepeněl a mrtvý klesl ke dnu. Jeho poslední smrtelný zápas byl věru impozantní. Voda kašny doslova vřela a pokryla se žlutavou pěnou, velmi podobnou té, která zdobí místní oblíbený nápoj [[Starobrno]].
|