Bratislava: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 337 bajtů ,  23. 4. 2007
památky, omlouvám se za pravopis :)
(infobox)
(památky, omlouvám se za pravopis :))
Centrum tvoří kdysi rómska osada Petržalka, kde se nachází nejvyšší [[Hotel Komsomol|mrakodrap]] na světe, 1111 m vysoká Ficova věž, kolem stojí komunistické panelové domy a polorozpadlé jednopatrové domky.
 
== Doprava ==
Dopravu zabezpečuje druhá největší podzemní rychlodráha na světe, která je tvořena 115 linkami o celkové délce 49 tisíc km (podle jiných zdrojú 223 tisíc km, včetně utajovaného systému [[Blava-metro-2]]). Jezdí tady soupravy vyrobené v ZŤS Dubnica nad Váhom, které jsou z ekonomických dúvodú doplněné [[dvounohý kůň|koňskými]] zápřahy ze začátku 20. století.
 
== Památky ==
Nejnavštěvovanejšími kulturními a historickými památkami jsou nákupní centra [[Polus]], [[Aupark]] a [[Eurovea]], které každý den navštíví miliony turistu z celého světa. Je tady možné setkat taky velmi příjemné lidi, především velmi inteligentní a hezky oblečené mladé dívky.
 
== Viz také ==
49

editací

Navigační menu