ZOO Brno: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 48 bajtů ,  29. 10. 2010
link Černobyl -->Bělorusko#Geografické podmínky
(linky Kopaná a Contactus)
(link Černobyl -->Bělorusko#Geografické podmínky)
[[Soubor:Sopka3.jpg|thumb|Páska je přestřižena. Vzhůru asi kilometr na kopec škváry. ]]
Jak k tomu došlo? Musíme se vrátit o více než rok zpět, kdy si ředitel brněnské zoo Martin Hovorka zaletěl na služební výlet na dalekou [[Rusko|Kamčatku]], aby na vlastní oči viděl, jak nebude vypadat nový [[Dmitrij_Medveděv|medvědí]] výběh nazvaný příznačně „Brumbrumije“. Na Kamčatce se nacházejí geologicky aktivní oblasti i četné sopky, a pan ředitel zoo zde od [[Rusko#Obyvatelstvo|ruských hostitelů]] získal po několika přípitcích nový zajímavý poznatek: Sopečná láva je porézní, lehká, a sopečný tuf se podobá strusce či spíše škváře.
Svěřil se s tímto poznatkem svému asistentovi. ''„Škváře, říkáš? A ty bys, Martine, takovou sopku moc chtěl, viď... no podíváme se ti na to.“'' Za týden již poslušná dcera ředitelova asistenta Kateřina Baštařová jako zástupkyně firmy Natcon LLC předložila Zoologické zahradě předběžnou kalkulaci sopky ze škváry. Mnohamiliardovou položkou ovšem byla samotná škvára, kterou firma Natcon LLC navrhovala přivézt z [[Bělorusko#Geografologick.C3.A9_podm.C3.ADnky|Černobylu]] (Natcon LLC je [[Rusko|ruská]] firma) a naúčtovat v amerických [[Spojené_státy_americké#Jak_investovat_v_USA|dolarech]] (sídlo má v San Francisku, v [[Spojené_státy_americké|Kalifornii]]).
[[Soubor:Sopka2.jpg|thumb|Primátor Onderka tuší, že to neustojí. První návštěvníci zmateně hledí do jícnu sopky. Kde je zoo?]]
Již to vypadalo beznadějně, neboť i na [[Brno|brněnském]] magistrátě již zaslechli slovo [[Krize|hospodářská krize]]. V tom si ředitel Hovorka vzpomněl na své krédo: ''„Dobrý manažer se pozná podle dobrých [[Contactus|kontaktů]]!“'' Ne nadarmo byl před šesti lety zasedal za město [[Brno|Brno]] v představenstvu brněnské Spalovny odpadků, a dodnes přece sedí za městskou část v dozorčí radě služeb ASA Žabovřesky. Ihned se chopil [[Mobil|telefonu]].
 
Opravdu spokojeni jsou ovšem obyvatelé Kníniček, nad nimiž se sopka tyčí v celé své velkoleposti: ''„[[Hedvábná_stezka|R 43]] tudy teď už opravdu nepovede“'', radují se upřímně. ''„Tolik [[Peníze|škváry]] Ředitelství silnic a dálnic v životě nevidělo, ani s celým Státním fondem dopravní infrastruktury.“''[http://www.metro.cz/rozhovory/3587-martin-hovorka-auta-do-zoo-stejne-prijedou]
 
 
 
== Jak (si) založit zoologickou zahradu ==
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu