Tygr Německý

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tygr Německý
Tiger I E.jpg
Tygr německý

Stupeň ohrožení
Téměř vyhynulý
Vědecká klasifikace
Říše: živočichové (Animalia)
Kmen: strunatci (Chordata)
Podkmen: obratlovci (Vertebrata)
Třída: savci (Mammalia)
Řád: šelmy (Carnivora)
Čeleď: kočkovití
Rod: kočka ('Pantherinae)
Binomické jméno
Panzerkampfwagen VI Tiger I Henschelis

Tygr německý, také známý jako Panzerkampfwagen VI Tiger, by jako kočka byl majestátní a robustní tvor, známý svou impozantní přítomností. S výraznými pruhy připomínajícími kamufláž by vypadal, jako by právě vyšel z kočičí vojenské přehlídky. Navzdory svému hrozivému vzhledu a těžkopádné eleganci by tato kočka trávila většinu času lenošením na nejvyšším místě v domě, odkud by bedlivě sledovala své okolí. Její chování by bylo klidné a rozvážné, s občasnými komickými momenty, kdy by její neohrabanost překvapivě narušila její vlastní obraz neporazitelného predátora.

Životní cyklus[editovat | editovat zdroj]

Mládě[editovat | editovat zdroj]

V roce 1937 začíná "Tygr německý" svůj život jako myšlenka v hlavách německých inženýrů. Mládě se vyvíjí pomalu, s různými prototypy a experimenty, které vedou k jeho konečné podobě. První kroky vedly přes různé konstrukční návrhy, testování pancéřování a výběr optimálního kanónu. V roce 1942 se objevuje první plně funkční prototyp, označovaný jako "Tiger (P)."

Dospívání[editovat | editovat zdroj]

Když mládě dospívá, stává se "Tiger I" výrobním modelem. První sériově vyráběné tanky opustily továrny v roce 1942. Během tohoto období získává svůj charakteristický vzhled – silný 88mm kanón, silné pancéřování a robustní konstrukci. Vstupuje do boje na východní frontě, kde si rychle získává reputaci díky své ohromující palebné síle a odolnosti.

Dospělost[editovat | editovat zdroj]

Ve vrcholné fázi svého života se "Tygr německý" stává dominantním hráčem na bojištích Evropy. Jeho nasazení v bitvách, jako je Kursk a Normandie, potvrzuje jeho status neporazitelného predátora. V této fázi dosahuje vrcholu své evoluce, i když se neustále potýká s mechanickými problémy a náročnou údržbou, které komplikují jeho bojové nasazení.

Stárnutí[editovat | editovat zdroj]

Jak válka postupuje, "Tygr německý" začíná čelit technickým potížím a logistickým problémům. Vysoké náklady na výrobu a údržbu, spolu s rostoucími ztrátami na bojišti, vedou k postupnému úbytku jeho počtu. I když zůstává obávaným protivníkem, jeho dny na vrcholu jsou sečteny. S koncem války v roce 1945 mizí z bojišť.

Mláďata Tygrů Německých hrajících si někde v Africe

Výskyt kdysi[editovat | editovat zdroj]

"Tygr Německý," majestátní a impozantní tvor, se poprvé objevil v roce 1942 v rozlehlých stepích východní Evropy. Tento predátor, známý svou mohutností a silou, se usadil na strategických místech a stal se dominantním lovcem svého teritoria. Nejčastěji se vyskytoval v Evropě, kde ho bylo možné spatřit při důležitých střetnutích v místech jako Kursk, kde předváděl svou sílu a zastrašující přítomnost.

Občas se vydal i do exotických oblastí, jako je severní Afrika, kde bojoval v pouštních dunách Tuniska. Jak se jeho revír rozšiřoval, zavítal i na západní frontu, především do zalesněných oblastí Normandie a dokonce i na prahu německých měst při obraně svého domova. Navzdory své neuvěřitelné síle byl "Tygr Německý" vzácný, s populací čítající přibližně 1 350 jedinců. Vysoké náklady na jeho "údržbu" a sklony k "nemocem" znamenaly, že jeho výskyt byl omezený, což z něj činilo neobyčejného, avšak vzácného tvora ve světě válečných konfliktů.


Výskyt dnes[editovat | editovat zdroj]

Dnes se "Tygr Německý," kdysi dominantní predátor bitevních polí druhé světové války, vyskytuje převážně v muzeích a u soukromých sběratelů vojenské techniky. Tito majestátní tvorové jsou pečlivě udržováni a chráněni, aby si návštěvníci mohli představit jejich historickou roli a imponující přítomnost. Mezi nejznámější místa, kde lze dnes spatřit "Tygra Německého," patří:

  1. Tankové muzeum v Bovingtonu (Velká Británie): Jeden z nejznámějších exemplářů, známý jako "Tiger 131," je plně funkční a pravidelně předváděn během speciálních akcí.
  2. Muzeum Samohybné techniky v Kubince (Rusko): Má ve své sbírce dobře zachovalý exemplář.
  3. Deutsches Panzermuseum v Munsteru (Německo): Vystavuje několik německých zvířátek z druhé světové války, včetně "Tygra."
  4. Musée des Blindés v Saumuru (Francie): Jedno z největších muzeí obrněné techniky na světě, s několika německými druhoválečnými zvířátky včetně "Tygra."