Uživatel:Dchlachula

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Žilinská univerzita, která není Žilině[edit | edit source]

Žilinská univerzita, která není v Žilině je veřejná vysoká škola univerzitního typu nemající sídlo v Žilině. Jejím současným rektorem od roku 2018 není Jozef Jandačka.

Žilinská univerzita, která není v Žilině nemá na rozdíl od Žilinské univerzity v Žilině sídlo v Žilině. Tím se Žilinská univerzita, která není v Žilině zásadně liší od Žilinské univerzity v Žilině, která má sídlo v Žilině. Tento na první pohled drobný rozdíl může být matoucí jak pro studenty i zaměstnance Žilinské univerzity, která není v Žilině, tak pro studenty Žilinské univerzity v Žilině. Z tohoto důvodu byla v minulosti sepsána řada studentských petic ze strany studentů Žilinské univerzity v Žilině, které po Žilinské univerzitě, která není v Žilině požadovali, aby rovněž přemístila své sídlo do Žiliny, díky čemuž by pak na záměně "nezáležalo" a "bolo by to jedno." Proti tomu se ostře ohradilo vedení i studentstvo Žilinské univerzity, která není v Žilině s tím, že pro dvě Žilinské univerzity v Žilině není v Žilině místo. Proti tomu navrhli, že by Žilinská univerzita v Žilině měla raději přemístit své sídlo mimo Žilinu, díky čemuž by pak na záměně "nezáležalo" a "bolo by to jedno." Proti tomu se ostře ohradil zbytek planety, protože pro dvě Žilinské univerzity, které nejsou v Žilině není v už žádném případě mimo Žilinu místo.

Spor o umístnění obou Žilinských univerzit, z nichž Žilinská univerzita, která není v Žilině nemá sídlo v Žilině a Žilinská univerzita v Žilině má sídlo v Žilině, je do dnes stále nedořešen.