Vandalové

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Vandal v převleku za Červeňáčka

Vandalové jsou skupina lidí/uživatelů, kteří navenek působí váženým dojmem, ale pod povrchem bublá zbytečnost. Typičtí vandalové jsou administrátoři wikipedie nebo politici. Všichni vědí, že by svět fungoval i bez nich, ale oni si to nepřipouští a dál vandalizují společnost. Z historické souvislosti si i tento termín prošel určitým vývojem.

Původní vandalové[edit | edit source]

Původní vandalové jsou považováni za poslední skupinu s tímto označením co byla vnímána v kontextu doby naprosto pozitivním způsobem. Vandalové dokázali vytvářet prostor pro nové věci a technologie ničením těch starých a tak jim vytvářeli místo. Nebývalý rozmach společnosti je zapříčiněn právě původními vandaly.

Vandalové současnosti[edit | edit source]

Některé skupiny lidí se snaží parazitovat na dobrém jménu minulosti a i přesto, že s nimi nemají nic společného tak používají původní označení. Typicky právě vandalové, vandalové dneška už neničí věci, aby uvolnili místo novým. V podstatě vytvářejí bezobsažný obsah (což je jen zdánlivý oxymóron), typicky mluví, slova plynou, ale k ničemu to nevede. Píšou, řadí slova za sebou, vznikají věty, ale dohromady to prostě nedává smysl. Koukněte na wikipedii, typický novovandalský projekt. Nic konstruktivně neničí, aby vzniklo něco nového a krásného, ale jen plýtvá prostorem a marností.


Necyklopedie a Vandalové[edit | edit source]

Necyklopedie je ušlechtilý projekt, který vrací světu řád. Necyklopedie si uvědomuje vážnost situace a rozhodla si na svá bedra naložit změnu vnímání slova Vandal a označení, které je z velké části již pouze negativní napravit. Proto upravila popisky a snaží se nahradit slova jako "editovat" hyperkorektnějším slovem "zvandalizovat" jehož kořen leží právě ve slově vandal.

Nikdo soudný nemůže nechat krásné slovo vandal zničit skupinou sociálních hackerů z řad wikipedistů a politiků. Svým bahnem poskvrnili krásné české slovo a nyní se i díky necyklopedii vrací zpět. We are vandal.

Výroky vandalů[edit | edit source]

„Sousede, to je televize. [[1]] “

- Hamáček

„Jo, tak tady si pěkně zaedituju.“

- Neznámý wikipedista

„Odejdu z politiky jako Miloš a vrátím se jako prezident.“

- Kalousek

„Vandalové všech zemí srojte se.“

- Amirass