Addamsova rodina

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Addamsova rodina jsou dva filmy, které naší vyspělé evropské civilizaci připomínají, že britská kolonizace amerického kontinentu se podařila pouze částečně - někteří jedinci rodu Homo sapiens sapiens se zkrátka...nepovedli. A transformovali se v nový druh "Homo stultissimus"("Člověk nejhloupější").

Postavy[edit | edit source]

Goméz - bohatý, vitální muž. Umí skvěle tančit, šermovat...a obchodovat.

Morticia - jeho elegantní žena.

Pugsley - vydařený syn. Mírně ochuzený na duchu.

Wednesday - vydařená dcera, "po mamince". Marně se snaží zprovodit ze světa svého bratra.

Fester - přechodnou dobu Gordon Craven. Že je to skutečně Fester Addams, vyšlo najevo po malém incidentu v Addamsově vile. Nepamatuje si, které táhlo otevírá rodinný trezor.

Babička - jak se jmenuje, není řečeno. Je to zkušená čarodějnice.

Lurch - sluha, řidič, zahradník a mnoho dalšího. Je vysoký a němý. Umí hrát na varhany.

Abigail Crevenová - Festerova krkavčí matka. Vydávala se též za dr. Gretu Pinder-Schlossovou.

Tully Alford - Addamsův neschopný právník. Byl chudý a zadlužený. Spojil se se svou věřitelkou Abigail Crevenovou proti Addamsovým.

Soudce Womack - nepřítel a soused Addamsů. Goméz Addams mu několikrát narušil snídani(vločky v mléku), když se mu do misky trefil golfovým míčkem. Spojenec Alforda a Crevenové proti Addamsovým.

Věc - useknutá ruka, která umí řídit auto a hledat ztracené věci.

Vila Addamsových[edit | edit source]

Prostorná, patrová roubenka. Hlavní obývací pokoj je velmi prostorný, s krbem, a...dvoumanuálovými, ostře intonovanými varhanami. V pracovně Goméze Addamse je knihovna. Pokud se zatáhne za hřbet konkrétní knihy, otevře se vchod do místnosti, vybavené mnoha řetězy. Jeden z nich otevírá podlahu, pokračující v nerezovou skluzavku. Na konci skluzavky je dřevěné molo na břehu velikého podzemního jezera. Na jeho jiném břehu je vchod k trezoru. Heslo k trezoru je 2-10-11. Když člověk zvedne uzávěr na konkrétní skleněné lahvi, otočí se s ním podlaha, a on se ocitne v gigantické pokladně.

Nesmrtelnost[edit | edit source]

Rodina Addamsů je částečně nesmrtelná. Příslušníka rodiny není možné utopit, zastřelit, podřezat, ani jinak usmrtit způsobem, kdy není tělo rozděleno na vícero částí. Je ale možné ho rozčvrtit.