Chameleoni

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Chameleoni(Chamíci) je skupina ještěrů z čeledi barvoměnatců. Zahrnují 4 plemena, které se rozlišují podle stupně šilhavosti a podle zbarvení v určitých situacích či pocitů.

Výskyt[edit]

Chameleoni žijí hlavně u míst, kde se můžou dobře maskovat. Na místech kde se vyskytuje převážně žlutá barva s modrými pruhy a zelenými čtverečky se vyskytuje Chameleon obecný a někdy i Chameleon pardálí. Zatímco na klidnějších místech jako třeba dno oceánu se vyskytují převážně Chameleoni utopení(když už tam nějací jsou) a spongebob. Blízko těchto oceánů jsou dálnice u kterých se mimo jiné podle odborníků vyskytl i údajný covid-19, který je samozřejmě jenom Fake News. Proto tam Chameleonů jemenských žije přes 2 000. O Chameleonech jemenských se ale ví jen to že existují, protože je nikdo neviděl z důvodu jejich účinného maskování.

Zbarvení a chování[edit]

Zbarvení a chování chameleonů se sebou úzce souvisí. Podle zbarvení můžeme poznat jejich nálady. Toto zbarvení používají třeba i jako dorozumění s žábami. Samotné přebarvování trvá přibližně 3 sekundy. Chameleoni jakožto vrchol potravinového řetězce se nemusí obávat lovu ze strany jiných predátorů, a proto měnitelné zbarvení ani tak nepotřebují. Chameleoni na sebe umí promítat i složitější obrazce, proto největší z jedinců slouží jako kino.

Unavený Chameleon
Seznam zbarvení podle pocitů[edit]
  • Hlad - Červená barva s bílými pruhy
  • Zuřivost - Tyrkysová s pravidelnými čtyřbokými jehlany s výškou 0,5 cm v rozestupech o 2cm do šířky a 1cm do výšky
  • Kino - Dle filmu
  • Strach - Dle okolí
  • Nebojácnost - Modré blesky na černém pozadí pohybující se o rychlostí 0,2 m/s
  • Únava - Odstín zapadajícího slunce