Diskuse:Trvale udržitelné zadlužování

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Ervíne, kam zmizley Tvoje editace?!?!?!?!?! ... nechápu co se děje! --Trnka 11:09, 12. 7. 2007 (UTC)

To byla divočina, co server vyváděl. Snad už to bude dobré. Já jsem ti odpovídal ve své diskusi a neuložilo se to. Jak si věděl, že to byla moje editace. Nebylo to nikde zobzareno? Ani v historii, ale už to tam je. --Ervinpospisil 12:23, 12. 7. 2007 (UTC)
Podobně jsem na tom byl i já, něco takového nepamatuju. --Trnka 13:22, 12. 7. 2007 (UTC)

Po čase[edit]

Po čase jsem se jakousi náhodou ocitnul uprostřed tohoto článku a jsem jím nadšen. Vložím š. Nejlepší čl. Je to nadčasové, jelikož před chvílí jsem četl Starou garduVČERA, kde se Barack Obama v jednom ze "zásadních" projevů dušoval, že "nezadluží americké děti", ačkoli dal bezprecedentní stovky miliard dolarů na podnikové, bankovní a sociální záplaty.

A přitom vědecké projekty, představující jen promile dnešních krizových milodarů, se budou opět škrtat. NASA na to doplatí.
Není mi zcela jasné, proč dokonale funguje pud sebezáchovy u jedince, ale je skoro irelevantní u celku. Navzdory klimatologickému géniu se domnívám, že lidé, kterým se dostalo vzdělání, chápou principy tání ledovců, zvýšení mořské hladiny apod.

Dle mého skromného názoru, je zásadním problémem přelidnění. Symbióza živočišných a botanických druhů je pro neustálé vypalování a kácení zásadně ohrožena.

K čemu jsem chtěl hlavně promluvit? Od mládí jsem velký příznivec Science-fiction. Velký búm (boom) v dobách misí Apollo, kdy se lidé procházeli po Měsíci, sliboval mnohé. S odstupem času se však ukázalo, že tyto úspěchy byly dovršeny hlavně soupeřením velmocí v dobách studené války. Kdo dříve, kdo více, kdo déle... Vědci přišli politikům vhod. Wernher von Braun je toho příkladem. Pak však chcípl pes. Šetřit, šetřit, šetřit. Aby zůstalo na vše jiné což by přispělo ke znovuzvolení (vesmírný program se jaksi okoukal).

Stejným tempem, jakým si devastujeme vlastní planetu, bychom měli myslet na přežití lidského rodu a místo "sprostého prožrání a prohýření" věnovat maximální možné prostředky na kosmický výzkum, který by našim potomkům otevřel cestu k úniku z této planety, kterou dozajista (pokud bude fungovat současný politický systém, preferující ty, kteří toho nejvíce slíbí a kteří voliče uplácejí na úkor budoucnosti) brzy zhuntujeme.

Promiňte mi tento výlev, který nemá z vtipností nic společného. --Ervín 15. 4. 2009, 20:25 (UTC)