Etiketa na Wikipedii

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Etiketa na Wikipedii (Wikietiketa) je jedno z nejhloupějších pravidel Wikipedie, díky kterému se Wikipedisté chovájí jako ÚPLNÝÝÝ ČUUUURRRÁÁÁÁCCCCI. Nějaké blbé pravidlo nějakého blbého webu sice není obvykle moc zajímavé téma na vlastní článek v Necyklopedii, ale toto pravidlo, je odborně, slušně a ENCYKLOPEDICKY řečeno: Taková kundovina, uchylárna, ultrakokotinopíčovina, že prostě o něm musí tady být článek.

Originální text pravidla[editovat | editovat zdroj]

  1. Předpokládejte zlou vůli druhé strany – lidé jsou od přírody kreténi a stejně jako ostatní zvířata myslí jen na sebe. Člověk, se kterým diskutujete, také určitě jedná v tak, jak se to nejvíc hodí jemu a na vás se může zvysoka vysrat.
  2. Kritizujte autora, ne jeho práci – diskuse vždy začínejte nějakou urážkou. Pokud tak učiníte, kritizovaná osoba se nebude chtít s váma dál bavit a ustoupí, nebo vám dá dokonce za pravdu.
  3. Chtějte aby bylo všechno podle vás – Vždy a za všech okolností chtějte po všech, aby osatní všechno dělali tak jak chcete vy!
  4. Říkejte co možná nejčastěji nepříjemné věci – pokud každou diskuzi začnete sprostou nadávkou a seznamem toho co ten druhý udělal špatně a na veškere pochvaly a jeho užitečnou práci zapomenete, tak si můžete být jistý, že vám dotyčný nebude odporovat a pokud bude, tak ve sporu vyhraje ten co má práva správce.
  5. Buďte hnusní – Nejlepší co můžete udělat je posmívat se někomu za to že mu smazali článek atd., a pokud má blok tak mu zvandalizovat uživatelskou stránku a zrevertovat všechny jeho editace a smazat jeho články.
  6. Neargumentujte – lepší je všem všem říct, že jejich IQ je příliš nízké na to aby pochopili vaše argumenty a argumenty si nechat pro sebe.
  7. Nikoho se nezastávejte, nic nechvalte - To nejdůležitější je totiž se ostatních kolegů zbavit.
  8. Žádejte odchod – formulace typu „laskavě odejděte z Wikipedie, protože jste k ničemu…“ jsou rovněž vhodné. Prostě napište, o že uživatel je tu neužitečný.
  9. Vyčítejte všem všechno – pokud to bezprostředně nesouvisí s probíraným tématem, vyčítejte svému názorovému odpůrci například formální úpravu jeho diskusního příspěvku či jiné, pro spor nepodstatné věci. Je velmi žádoucí snižovat jeho ego.
  10. Dejte najevo, že jste nepochopili argumenty – než začnete kritizovat, napište, že nechápete důvody kritizované osoby (dokonce i když s nimi souhlasíte). Pravdu máte vždy jen a jen vy!
  11. Reagujte v zuřivosti – pokud vás něčí diskusní příspěvek či editace článku „vytočí“, snažte se hned napsat co nejpádnějšími slovy, co si o něm myslíte.
  12. Používejte  neomalené tykání – Tykejte všem, protože vy jste tady něco a oni jsou nic.
  13. Příliš žhavé diskuse dělejte ještě horší – Čím víc budete proti sobě 2 nebo víc kolegů štvát, tím spíš odejdou z Wikipedie a vi od nich budete mít klid. Zakládejte loutkové účty, pod kterýma je budete oba urážet a revertovat jejich editace a pak to loutkaření sveďte na ně, že oba si dělali naschvály loutkama nebo do diskuze pište a podepisujte se stejně jako oni, aby se ty co jsou ve sporu hádali ještě víc.
  14. Angažujte se přespříliš – jen tak dosáhnete svého.
  15. Nehovořte o někom za jeho zády – je totiž potřeba aby věděl jak ho haníte po celé Wikipedii.
  16. Nesnažte se problém vyřešit s dotyčným uživatelem nejprve sami – pokud Vám něčí činnost vadí a týká se jen jeho, pokuste se ze všeho nejdříve poštvat proti němu co nejvíc uživatelů. Je možné, že bude ochotnější ustoupit a dělat co po něm chcete, než když proti němu budete sami.

Zdroje[editovat | editovat zdroj]