Eular

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Bouncypotato.gif
Necyklopedizovat!
Odkazy, styl - Jak na to?
Logo Necyklopedizovat.jpg


Eular je jediná sjednocená komunisticko-pohansko-křesťansko-fašisticko-demokraticko-autokraticko-teokraticko-mazáckozedňácko-islámsko-luthersko-kalvínsko-židovsko-katolicko-korporativisticko-monarchisticko-korupcokracivistická měna, vzniklá slavnostně v Jáchymovských dolech prací M.U.K.Lů dne 15.ledna 1520 pod původním názvem Jáchymovský tolar. M.U.K.Lové ji zde vynalezli za účelem směny, ukládání kapitálu a investování, po předchozích neúspěšných pokusech vyvinout cigaretu.

Platívalo se i cigaretami[editovat | editovat zdroj]

V různých dobách se platilo vším možným. Někdy to byly různé blyštivé kamínky, kusy látky, v koloniích se s oblibou používalo pro placení barevných korálků, občas se dokonce platilo drahým kovem, např. kusem zlata nebo naopak speciálně zhotovenou dřevěnou tyčí, tzv. rákoskou. Za některé obzvláště předražené dárkové zážitky se platívalo hlavou.

Cigaretu se podařilo vyvinout a zavést jako platidlo v nápravných, odpočinkových a pracovních zařízeních až mnohem později. Cigareta však byla na rozdíl od výše jmenovaných příkladů tak sofostikované platidlo, že umožňovala i různá druhotná využití, například ji šlo vykouřit. Protože však vydávala šedý kouř a protože emitování cigaret nebylo ve státních rukách, začalo se cigaretám vyčítat, že podporují šedou a možná i černou ekonomiku, a silný mediální tlak vytlačil cigaretu z veřejného života na okraj společnosti, do slumů, hospod VII. cenové skupiny, stranických aparátů a na jiná odporně-hnusná místa, kam by slušný člověk nevkročil ani v protichemickém skafandru.

Historie měny Tolar - Eular[editovat | editovat zdroj]

Z původní měny (J.Ách.Tolaru) se postupně, ale jen dočasně, odštěpilo několik pseudoměn, konkrétně následující: Českomoravská kačka, Jenkíí Tolar (americká měna, platidla vyráběná z holandského sýra s potiskem na rubu "Kdo nekrade hodinu tomu nejvyšší vrazí pyramidu do p****ky" a "Nová světová objednávka. Na Najvyššího spoléháme - Ó né"), anglická Libera von Šterlink (liber dostane štědře každý, kdo se přistěhuje do Anglicka; měna je odvozena pravděpodobně stejným způsobem jako Libra Moravského Hašiše nebo něčeho podobného), Marka (bezvýznamná měna, která již zanikla), For-Int (bezvýznamná měna, která ještě nezanikla), Jen (zbytek měny) a Eůůůůůů-rrrrrrrrr! (měna, používaná Horními uhry).

Kurz Eularu je v současnosti cca pětadvacet (počítáno vůči sama sobě).

Kurzy pseudoměn jsou centrálním odčítačem pomalu upravovány tak, aby mohly opět splynout s prapůvodní měnou Eular. Většinou už se je podařilo narvat do rozmezí dvacet až třicet.

Zmiňované pseudoměny totiž nejsou podloženy ani zlatem ani pravdivou výrokovou logikou typu 0-1 (a výpočty nad ní, jako je tomu třeba u měny Bytová Mince (bit-coin)), neb výroky všech na-měnu-majících-vliv osobností stojí za Zlámanou grešli (kdysi významná měna, která bohužel již zanikla).

Folklór[editovat | editovat zdroj]

Používání Eularu prostým lidem dokládá mj. např. lidová tvorba:

"... sekyra je za dva Złoty (bezvýznamná měna, která kua ne a ne zaniknout)
a topůrko za Eular,
kdyby na mě hajnej přišel,
jakhoznám, tak by se hned napakoval ..."