Iosephus Kučeravý
Iosephus Kučeravý je lidská hříčka přírody, která velikostí své osobnosti exploduje do všech známých oborů lidské činnosti a samotné existence.
Iosephus, známý též jako Architekt budoucnosti, je matfyzák, učitel na Mensa gymnáziu, umělec, filozof, spisovatel a vizionář s cílem pozvednout celý svět.
Mládí[editovat | editovat zdroj]
Iosephus se narodil na seně Marii a Josefovi. Jeho první slovo bylo "epsílon", čímž chtěl ostatním vysvětlit, že i nekonečně malá hodnota na nekonečné číselné ose, stejně jako život člověka ve vesmíru, má svůj prostor. Spolu s Iosephusem se v ten den zrodila i filozofie tzv. Iosephusova šílenství, které se nedá žádnými jazykovými prostředky popsat. Šílenství léty mohutnělo a dostávalo stále jasnější obrysy, a s tím se také proměňovala skupina lidí, kteří Iosephusovi rozuměli. Postupem času s ním vydrželi jen ti, kteří buď soustavně jedou na těžkých drogách, opíjejí se do němoty pod tíhou Iosephusových výroků, anebo jsou to srovnatelně velcí magoři jako on sám (nikdy ne stejně velcí).
Dospělost[editovat | editovat zdroj]
V rámci Iosephusovy šílené filozofie, kdy jde vždy úplně o všechno, nelze pevně stanovit, kdy se Iosephus stal, popřípadě stane dospělým. Některé studie dospěly k závěru, že Iosephus se už jako dospělý narodil, jiné říkají, že se dospělým nestane nikdy, a pak je tu třetí skupina prací, jež vylučují dospělost v životě Iosephuse jako něco, co nelze pro takovouto osobnost definovat. Povšimněme si, že se zde Iosephusovo šílenství částečně protíná s některými aspekty života Chucka Norrise. Skupina lidí, kteří s Iosephusem spolupracovali v jakémkoliv myslitelném i nemyslitelném oboru, se zúžila na pár vyčerpaných šílených jedinců, jako je Lukáš Richter, Honza Medicineman, Zoe a Váchyč. S Váchyčem Iosephus založil uměleckou skupinu ARTuž, která nikoho nezajímá, a nikdo kromě těchto dvou lidí s touto skupinou nechce mít nic společného. Cílem projektu ARTuž je natáčet Iosephusovy nenatočitelné sny, které se mu v minulosti zdály, a při napadení státu všem nepřátelům ve veřejném prostoru tyto snímky pouštět až do jejich úplné kapitulace.
Další teorie o životě Iosephuse[editovat | editovat zdroj]
Teorie Velkého trestu[editovat | editovat zdroj]
Teorie Velkého trestu říká, že náš Stvořitel už nás, lidí, má plné zuby, a tak na nás poslal někoho, kdo nám ze života bude dělat totální peklo. V tomto případě Iosephuse. Úkolem Iosephuse je podle této teorie obnažení našich myšlenek skrze jeho filozofii šílenství, a tedy vydání se na správnou cestu po nekonečných útrapách a marném hledání. Uzdravení lidstva bolí, a proto podle této myšlenky bolí i Iosephusova přítomnost. Tato teorie se ze všech alternativních zdá jako nejlogičtější a opírá se o ni největší skupina teologů a filozofů.
Teorie hologramového Iosephuse[editovat | editovat zdroj]
Další teorie, která ovšem už není tak rozšířená, se zabývá Iosephusem jako hologramem vytvořeným umělou inteligencí. Tento hologram je zde, na naší planetě, přenášen signály pocházejícími od některé z mimozemských civilizací. Daná civilizace chce prostřednictvím živoucího hologramu Iosephuse dosáhnout svých cílů. Jaké cíle to jsou, však není jasné. Teorie pracuje s verzí, že se nám tato civilizace snaží předávat své vědecké poznatky, abychom dokázali postavit kosmickou loď, se kterou vyletíme směrem k nim, oni se svou lodí směrem k nám a setkání našich světů pak proběhne rychleji.
Teorie Ježíšova bratra[editovat | editovat zdroj]
Teorie Ježíšova bratra říká, že Iosephus je Ježíšův bratr. Tuto teorii zastává jen Iosephus sám.