Jiřinka

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Sbormistr pardubického chlapeckého sboru Bonifantes Jan M. odeslal 29. 3. e-mailem na cca 420 adres seriózní pozvánku na premiéru koncertu. Mezi příjemci této pozvánky byli přátelé sboru, rodiče, sponzoři, lidé ze státní správy i samosprávy, novináři atd. Jeden příjemce odpověděl (bohužel nikoli jen sbormistru M., ale všem!) takto:

Zdar Honzo, normálně bych se ti na to skřehotání vysral, ale když tam bude Jiřinka (doufám, že střízlivá, ne že ji zas naleješ a přefikneš, jako minule, ty bejku) tak se asi vokážu.
Přeji úspěch. Hezký den. Jiřík

Jako první mu odepsala jedna z pozvaných:

Milý Jiříku, všichni níže jmenovaní dostali vaši vtipnou odpověď ..... dávejte pozor, zda kliknete na "odpovědět", nebo "odpovědět všem" !!!
PS: Doufejte, že se to Jiřinka nedozví, vy "bejku"

Následovaly tyto reakce:

 • Vážený kolego, již dlouho jsem nezaznamenal tak skvělou a veselou příhodu, která se Vám odesláním textu všem 420 el. adresám povedla. Smál jsem až jsem se za břicho popadal a to právě při představě okamžiku Vámi zjištěného "FO PA". Omluva se přijímá a jen tak dále - je to fakt ze života!!!
  Přeji hezký den - Jaroslav Kňava, starosta městského obvodu Pardubice V
 • Dobrý den, nebylo by možno pro ostatní rozeslat foto Jiřinky abychom se mohli také rozhodnout o případné účasti? S přáním hezkého dne Pavel Simajchl.
 • Děkuji všem a musím říci, že právě dnešní den jsem vzpruhu v podobě této konverzace potřeboval. Náš Deník uvažuje o reportáži přímo z akce.
  Marek Hovorka, zástupce šéfredaktora Deník - Východní Čechy
 • Vážený pane M., jako reklamní agentura si Vám tímto dovolujeme upřímně pogratulovat k této inovativní marketingové strategii, kterou jste s panem Čejkou vymysleli. Jsme přesvědčeni, že návštěvnost bude rekordní, a nabízíme vytvoření grafického návrhu odznaku s fotem paní Jiřinky, podle kterého by se všichni účastníci této komunikace mohli snadno poznat. V případě zájmu se na nás prosím obraťte.
  Vaše Studio Artefakt, Škroupova 673, 500 02 Hradec Králové 2
 • Vážení, i VUS Pardubice se připojuje k akci "Jiřinka". Rušíme plánované akce a jedeme na koncert, sjednat spolupráci s Jiřinkou. Nebyla by ale lepší hokejová aréna? Tam se asi všichni nevejdeme.
  S pozdravem Andrea, Milan a Jirka za VUS.
 • Protože přéčinó hromadného odeslání bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc, připojuje se k omluvě i naša fabrika a sejdeme se všici na koncertě s Jiřinkó. Tož se majtě PH.
 • Vzhledem k tomu, že v tomto okamžiku se nám jeví dlouho očekávaný středeční hokejový zápas Pardubice:Sparta jako slabý odvar ještě ráno vůbec neočekávaného koncertu, zrušili jsme tímto rezervaci autobusu směřujícího na Prahu a vyjednáváme s řidičem ( který až dodnes neměl o vážnou hudbu zájem) o změně směru jízdy sborovým voláním: „Na Hradec, Vávro, na Hradec!“ V případě, že budou v autobuse ještě volná místa, budeme Vás všechny kontaktovat!
 • S netrpělivým očekáváním zdraví Viktorinová. P. S. Mohu pozvat i svou tetu Jiřinu?
 • Milý Honzíku,
  vidíš, Ty bejku, to mě nikdy nenapadlo, velmi děkuji za úchvatné pozvání a to si teda piš, že tam bude nejspíš celá Unie českých pěveckých sborů!! S heslem „ať žije Jiřinka“ a přáním dobré noci Libor Sládek
 • Ahoj všichni, na středeční koncert to zatím nevypadalo, ale po včerejšku mám jasno i já ! Už se nemohu dočkat, pozdravuj Jiřinku. PS. Doufám,že se tam všichni vejdeme !!! S pozdravem Vašek, Malý Vlčkovice

Závěrem – pozor komu a co odpovídáte!

Ten koncert měl opravdu naprosto rekordní účast!