Kebab versus Gyros

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Kebab[edit]

Kebab

Skládá se z více druhů masa např. konina, pes, kočka, v některých případech i lidské prsty (když se špatně zachází s mlýnkem na maso), ale pozor jelikož tento pokrm pochází z muslimsky smýšlejících států, není zde použito vepřové maso (pro ně حرام, škodlivé). Výrobci těchto masových pochoutek mají velice krásnou tradici. Oni si totiž před přípravou rádi skočí na záchod, a potom si neumyjí ruce - proto je každý kebab velice originální a pokaždé chutná jinak.

Gyros[edit]

Gyros

Tento pokrm naopak od kebabu (který pochází z Turecka) pochází z až příliš čistotného Řecka. Do gyrosu se dávají veškeré druhy masa včetně vepřového, skopového, morčecího, koňského, nikoliv však psího a kočičího. A jak už jsem zmínil tu čistotu Řecka, každý kebab je pro jistotu přestříkán velice jedovatou dezinfekcí - aby se neumožnila přeprava virů.

Rozdíl mezi kebabem a gyrosem[edit]

Spousta lidí by namítlo, že téměř žádný a že to jsou kraviny, ale rozdíl mezi gyrosem a kebabem je velice velký. Každý pochází z úplné jiného státu, jeden je od nečistotných Turků, kteří v tom máchají špinavé ruce a druhý od Řeků, kteří ho potírají jedovatou dezinfekcí. Každý má lehce odlišnou chuť, ale obojí má společné přílohy a vlasy v nich.