Pengurus

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

pengurus je podle vědců zvíře složené z dinosaura a tučňáka královského. Má tučňáčí tělo a dinosauří hlavu.

Pengurus obrovský se objevil na začátku éry dinosaurů, je pravděpodobné, že byl mezi prvními dinosaury na planetě. Byl to velmi zdatný a agresivní živočich. Dokonce se předpokládá, že mohl měřit své síly i s králem dinosaurů Tyrannosaurem rexem. Za vyhynutí údajně můžou velké podnebné změny, protože málo který dinosaurus by ho zvládnul zabít.

Pengurus průměrně měří 160cm a dožíval se pravděpodobně 90 let. Jeho kostra se našla na hodně místech světa. Nejvíce zachovalá kostra je však ukryta v American Museum of Natural History, jako velmi vzácný kousek.

Stavba těla[editovat | editovat zdroj]

Jeho tělo se skládá z páteře dlouhé 120cm a hlavy velké 40cm. páteř se skládá z 11 výstupků na každé straně páteře. Výstupky formují tělo penguruse. Na hlavě nalezneme drobné výstupky, jejich ostrost se dá přirovnat k ostrosti dnešního vybroušeného nože. Zajímavé je, že jeho ruce se neskládaly z kostí a dosud nevíme z čeho byly, protože kosti rukou se nenašli. Někteří vědci si domýšlí, jestli vůbec pengurus ruce měl.

Vlastnosti[editovat | editovat zdroj]

Pengurus neměl ušní ústrojí, tudíž byl hluchý. Jeho čich byl velmi vyvinutý, cítil kořist až na míli daleko. Jeho oči můžeme přirovnat k dnešní kočce, a proto viděl i v noci. Další jeho skvělá vlastnost byla, že mohl dýchat pod vodou i na vzduchu.

kostra penguruse obrovského

Lov[editovat | editovat zdroj]

Technika jeho lovu nebyla nijak namáhavá fyzicky ani logicky, protože jeho mozek je přirovnatelný k velikosti pomeranče. Nejdřív ho vycítil díky svému dokonalému čichu, a potom většinou nějak nepřemýšlel a hned útočil. Jeho velkou výhodou při lovu byla i schopnost dýchání pod vodou, protože ve vodě se shromažďovali býložravci, kteří nebyli úplně bojoví dinosauři, a proto pro ně nebyl lov tak náročný.

Výskyt[editovat | editovat zdroj]

Pengurus mohl žít vlastně kdekoliv, kde byla voda (výhoda při lovu). A mohl se i kamkoliv přestěhovat (při nedostatku potravy). Tudíž si vědci myslí, že pengurus žil po celém světě, a proto také podle jejich schopností předpokládáme, že vyhynuli mezi posledními dinosaury.