Uživatel:ChaoticNeutralCzech/Pískoviště

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Jestli se mi z tohodle podaří vytvořit článek hodný hlavního prostoru Necyklopedie, tak ho tam přesunu.

Okružní kanalizace[edit]


Robota na Slovensku1.JPG       Na této stránce se pracuje     
      Prosím vykašlete se dočasně na editaci tohoto článku     
Kohout výpusti okružní kanalizace - když se (jednou za pár desítek let) vykope a otevře, vystříkne obrovský gejzír odpadní vody a pohnojí sousední pole.

Okružní kanalizace je systém odvádění odpadní vody vytvářené v domácnostech a podnicích. Narozdíl od běžných systémů, které ji více či méně vyčistí a vracejí do přírody, okružní kanalizace umožňuje zbavit se splašků levně a jednou provždy.

Popis funkce[edit]

Základním prvkem okružní kanalizace je okruh.

Vysvětlení[edit]

Pár bodů, které ještě přidám do textu[edit]

  1. Plán okružní kanalizace malé obce.
  2. Ukázka jednodomovní okružní kanalizace, kterou nabízí společnost Pronto v Říčanech. Tento systém ale nemůže fungovat plynule kvůli ostrým rohům.
  3. (obrázek chybí) Takzvaná "divoká řeka", atrakce v aquaparcích, je též druhem okružní kanalizace. Narozdíl od běžných systémů je velmi zředěná, dětská moč tvoří jen asi 5 % obsahu.
  4. (obrázek chybí) Okružní kanalizace města Ženevy dosáhla **. *. 19** rychlosti světla a nemůže již přijímat další splašky. Vědci ji ale využívají jako tzv. CERN pro zkoumání kolizí fekálních částic.
  5. (bez obrázku) Protože velká masa rotující vody ovlivňuje točivý moment Země, musí se každá stavba okružní kanalizace hlásit na Mezinárodním úřadě pro rotaci Země, který určí, ve kterém směru se bude otáčet.
  6. (video) Výbuch způsobený protržením okružní kanalizace
  • a dále - pár fotek ze stavby OK různých velikostí