Vlašský salát

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Alcohol-free.jpg
Při čtení tohoto článku platí
přísný zákaz pití piva
Uleželý vlašský salát

Vlašský salát (též: vlašák) je druh projímadla oblíbeného zejména mezi studenty. Jeho projímavé účinky mohou vést až k výskytu nadměrného množství hemeroidů.

Vlašský salát se dříve vyráběl z jablek, sledě, hrášku, mrkve, pražské šunky od kosti, kyselé okurky, majonézy, soli, a pepře. Když přišel k moci bolševník velkolepý, byla pražská šunka nahrazena salámem. Již z této doby jsou známy občasné projímavé účinky v letním období, kdy majonéza začala v teple bobtnat a po požití salátu docházelo k jaderným výprdům konzumenta.

K převratnému vynálezu došlo až po privatizačním puči, kdy v rámci zlevnění výroby začali výrobci používat chemické sajrajty. I když byla poctivá majónéza z vajíček nahrazena chemickým koncentrátem z cyklomethanu, projímavé účinky nezmizely, ba naopak objevují se zpravidla po každém požití vlašáku. Někteří odborníci však namítají, že průjmové příznaky se objevují díky nově používanému výrobnímu salámu, jehož jediný obsah masa tvoří pomleté myši a krysy.

Vlašský salát doporučuje Jirka Prasica jako pokrm vhodný pro všechny slavnostní příležitosti.

Citát[editovat | editovat zdroj]

"Jednou jsem měla salmonelu z vlašáku to bylo něco. ... vezli mě do špitálu tak jsem se v sanitce posrala a v nemocnici jsem se posrala během vizity." Iveta Bartošová

Palec.png

Tento článek může obsahovat výsledky vlastního výzkumu!

To je ale moc dobře, protože vlastní výzkum zaručuje faktickou správnost, kterou často nespolehlivé nebo lživé zdroje neposkytují.