Baťův institut

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

14|15 Baťův Institut[edit]

Celým jménem 14|15 Baťův Institut, p.o. je tajná organizace fungující ve Zlíně mající za svůj cíl vývoj tzv. Baťovy atomové bomby. Ve skutečnosti byly veškeré suroviny určené na výrobu prototypu věnovány dobročinné neziskové humanitární organizaci Taliban na vzdělávací účely. V odborných kruzích se má za to, že šlo o tunelování ze strany bývalého ředitele Usámy Bin Ládina. Kvůli pochybnostem byla Saddámem Husajnem osobně jmenována nová ředitelka do vedení ústavu, která se za pomoci speciální vyšetřování metody zvané Vysírání snaží vyšetřit osud materiálu.

Jako krycí program pro utajení původního účelu slouží provozování ústavu pro choromyslné. Veškeré snahy o rozkrytí původního účelu areálu jsou znemožňovány skutečně masovou letákovou kampaní, alegorickými vozy, pouličním divadlem a dobročinnými koncerty.

Zdejším nejznámějším vynálezem je Baťův Kanál. Maskotem Baťova instututu je pak Bažinové Monstrum z Baťova Kanálu - vzdálený bratranec Jožina z Bažin.

Souvislost s výbuchem muničního skladu Vrbětice[edit]

Šlo o tajnou diverzní operaci, která měla za úkol zakrýt, že byl materiál na výrobu atomové bomby rozkraden. Z důvodu hospodárnosti, účelnosti a efektivity bylo pro maskovací výbuchy využito lokálních surovin (hrách, čočka, fazole a burčák). Na zásobování surovinami se podílel Svazarm Vlčnov.

Budoucnost Baťova institutu[edit]

V současné době dochází ke změně původní orientace a je zvažováno přejmenování na lépe vystihující název. Nový název bude: Komise pro Legalizaci Integrace Teroristických Organismů a jejich RehabilitacI ve Společnosti - zkráceně K.L.I.T.O.R.I.S.