Chrochtotron
O chrochtotronu coby elektronické součástce (původně speciální elektronce) pojednává samostatný článek.
Chrochtotron je soukromá mezinárodní evropská organizace zaměřující se na určité živočichy čeledi Chrochtovitých. Plní funkci zvířecí stanice pouze pro Chrochty, zaměřuje se na jejich život, zkoumání a objevování druhů, přizpůsobování životního prostředí a výskytu, jejich ochrany a rozšiřování a propagování do společnosti, aby Chrochty lidé nijak nezabíjeli či neohrožovali. Současnými majiteli organizace jsou "David Krienek" & "Alberto Jonah Streit" a sídlí v luxusní výškové budově v německém Mnichově (viz. obrázek)
Vznik[editovat | editovat zdroj]
Organizace vznikla přibližně v roce 1968. Už tehdy předtím se začali o Chrochty zajímat různí lidé, jenže v tomto období se začalo všímat významného poklesu právě Chrochta sklepního, a tak se začali scházet skupinky dobrovolníků na jejich zkoumání a přiblížení jejich života a způsobů. V roce 1968 se začali scházet lidi a zakládat organizaci někdy v zimě a na jaře, oficiální založení se však vydalo až 11. března 1969. Organizace tehdy měla asi 35 účastníků. Udělali si svoje první sídlo - dřevěná chata v lesích kousek od Šumavy v prostředí dokonale vhodné pro Chrochty, která se při dnešních hranicích nachází asi 1,2 km od vesnice Ödenkirchen, okres Rohrbach, Rakousko.
Průběh akcí[editovat | editovat zdroj]
V té době ještě moc možností účastníci neměli, aby se vrhli do zkoumání, začali však zapisovtat články o Chrochtu Sklepním. Prozkoumávali vesnice v okolí a začali vytvářet různé pasti na jejich odhalování, později i základní fotopasti. Nabírali stále více účastníků, v roce 1976 už měli plnou 100. Rakouské předsednictvo jim dovolilo výzkum ve vedlejších zemích, jako prospěch státu v objevování živočichů.
V roce 1981 byli u Lipna objeveny kameny, do nichž byly vyryty zvláštní obrazce, mezi nimiž byl velký kámen připomínající zadek. Podle malých zdrojů zjistili, že by se mohlo jednat o dalšího Chrochta. Cesty je nakonec zavedli k "Ďáblově Prdeli," atrakci, kterou byl kámen ve tvaru zadnice prý vytesaný člověkem. Inu začali ho zkoumat a zjistili, že to vůbec není kámen, nýbrž zkamenělina Chrochta, který vyhynul již před několika desetitisíci lety. Takhle byl objeven Chrocht Vznešený.
Když začala přicházet všude po Evropě demokracie a svoboda, bylo účastníků už přes 250. Začali zkoumat po Evropě a v Asii. V subtropech se začali ptát místních obyvatel, které je zavedli ke kulatým kamenům na zahradách, a tak byl v roce 1990 pojmenován a oficiálně zapsán Chrocht Zahradní.
V přibližně té samé době se 3 účastníci brázdili Austrálií, kde ji tamější domorodci pověděli, že tam žili chrochtající stvoření v jeskynních, kteří však vymizeli a prý se vystěhovali z Austrálie. Chrochta v australských jeskynních však přece jenom slyšeli a po podrobnějším prozkoumáváním si řekli, že je prostě velmi dobře krytý a že i když nemají stoprocentní genetický ani jiný důkaz, co jiného takhle chrochtá? No jenom prase, a to to bylo těžko. Ještě však před zapsáním tohoto druhu do živočichů, z Evropy se začínali ozývat zprávy, že úplně stejné příznaky se vyskytují ve sportovních i divadelních halách a sálech, a to skoro v každém. Účastníci se museli osobně spojit a rozlousknout to, a nakonec z toho vyšel v roce 1995 Chrocht Halový.
Dnes už činí počet účastníků přibližně 760 a zkoumání a objevování stále pokračuje. Velká česká pobočka (viz. obrázek) se nachází na pražském Pankráci a po sídlu v Mnichově je největší pobočkou Chrochtotronu.
Novodobé druhy[editovat | editovat zdroj]
Za novodobé druhy považujeme Chrochty pojmenované a zapsané až ve 21. století (pro neznalé nad rok 2000). V roce 2006 se díky větší přístupnosti internetu a stavění velkých budov začali ozývat zprávy o Chrochtovi, který doslova straší po chodbách. Chlapi z české pobočky to řešili a domnívali se, že to je jen Chrocht Halový. Bylo na takových těch velkých prostorných chodbách třeba škol, továren atd. Tyhle zprávy se začali rychle hromadit a díky Chrochtotronu se všichni měli na koho obrátit. Tohoto Chrochta bylo velmi těžké zachytit jak okem, tak kamerou, ale podle jeho chrochtání to na Haláka nevypadalo. Kamery zachytily pouze nějaké menší běhající objekty však pohybující se tak rychle, že ani v roce 2009 jim nepomohl slowmotion. Byl zkrátka skvěle krytý. V roce 2010 to začali zkoušet Hallovou sondou, která byla v té době sestrojena, aby přišli na to, zda je to opravdu náš Halák. Ukázalo se, že je to Chrocht naprosto bez problémů pohybující se v naší dimenzi a navíc mnohem menší. Díky Hallové sondě byl objeven nový druh Chrochta který se vyskytuje jenom v chodbách a podle všeho je nejdokonaleji přizpůsobený životu mezi lidmi a tak byl nazván Chrocht Chodbový