Důchod

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Důchodci na hromadném zájezdu v 1.třídě SračkoExpresu

Důchod je název pro typ dotací(výpalného), kterými si vláda a premiér vydržuje voliče, kteří se pak nazývají důchodci. Slovem tímto jsou označeni právě proto, že smyslem jejich existence má být právě ono docházení k volbám.

Princip jest tento: Občané si šetří peníze na stáří tím způsobem, že platí důchody současným důchodcům. Protože však není možné našetřit dostatek peněz, vláda tento systém financuje. Zároveň důchody zvyšuje měrou přiměřenou tak, aby důchodcům zbylo dostatek peněz na vysedávání u piva, v kavárně, nebo na Univerzitě třetího věku. Poživatelé těchto dotací (důchodci) jsou pak velikým činitelem ve volbách, neboť volí toho, kdo jim slibuje nejvyšší růst výpalného (důchodů). Výpalným je to možno označit proto, že smyslem toho je vypálit všem ostatním rybník.

Velmi zkušeným je v tomto ohledu Ondřej Bureš. Je ale pravděpodobné, že budou důchody zrušeny, a nahrazeny povinným zakoupením státních dluhopisů. Což by byla riskantní operace, protože sáhnout důchodcům na jejich důchody je politická sebevražda.

Toto výpalné je poskytováno pod názvem "starobní", "vdovský", "vdovecký", nebo "sirotčí" důchod. Jeho výše se odvíjí podle toho, kolik člověk nasypal do státní pokladny na sociálním a zdravotním pojištění, a pohybuje se mezi 4 a 100 tisíci korunami.