GREGROCK

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Hudební skupina Gregrock na společném focení pro časopis

Gregrock je undergroundová hudební skupina (zkráceně Grock, čteno Grok), ktorou založili členové: Jackal (kytara) - Hanz (bicí) - JP (kytara) - Greg (spěv). Kapela vznikla kolem roku 2015 z původní "toilet band" se reformovala do dnešní podoby. Počáteční hudební styli, sviň POP, Grock, rhythmic melody, gta san, march.

GREGROCK[edit]

Původ - ČR
Žánr - sviň POP, Grock, rhythmic melody, gta san, march.
Působení - 2015 / současnost
Vydavatelství - Mr Greg
Youtube - https://www.youtube.com/channel/UCAms-EulOCmxTXbTV_xvWJw
Členové skupiny - Jackal (kytara) - Hanz (bicí) - JP (kytara) - Greg (spěv)
Bývalí členové - Kaliňák (toilet band)
Používané nástroje - flétna, kytara, klávesy, bicí

První akce skupiny[edit]

První vystoupení proběhlo v ředitelně, do rytmu cinkaly hrnky a zpívala celá sborovna. Pro velký úspěch se konalo turné startovalo u Grega na střeše, přes CČM, u Báji (zazněla skladba feel good) a grandiozní zakončení na Ratibořické v prostorách altánu.

Koncert v kavárně před kritiky[edit]

Pianista Greg po odehrání koncertu v kavárně zjistil, že měl frakturu ruky

Skupina byla v sestavě:

  • Jackal - zpěv, kytara.
  • Hanz - bicí, doprovodný zpěv
  • Greg - piáno, pokusy o zpěv
  • JP - kytara

Hudební skupina Gregrock měla ve večerních hodinách vystoupit na pódiu mezi jinými amatérskými skupinami a zahrát tři písničky z jejich repertoáru před skupinou českých kritiků a příznivců. Po dohodě mezi členy se vybrali tři písničky:

  1. "Byt bez oken"
  2. "Má komp atomovej"
  3. "Mrtvej brouk"
Detaily playlistu[edit]

- První klidnější písnička Byt bez oken za sebou zanechala potlesk publika zhruba 40-50 lidí. Byli tam i nějací hudební novináři, kteří si psali hodnocení na papír zatím co popíjeli z půllitru a zajídali výbornými domácími lupínky. - Druhá písnička byla s názvem "Má komp atomovej", která nenechala nikoho v klidu. Písnička má lehce metalový ladění a Gregimu se lámali prsty, když se snažil hrát rify na jeho piánu. Podle Hanze a Jackala, kteří později vypověděli, to snad bylo proto, že si koupil úzký klávesy z Číny. Písnička si vedla dobře, a v předních místech se ukázali fanoušci hlasité hudby. - Třetí písnička měla teprve přijít. Sice ji ještě nikde nehráli naživo, ale Jackal přesvědčil skeptického Hanze o tom, že se musí zahrát. Při prvních tónech se několika lidem vybavila písnička kapely L7 z devadesátých let a věděli, že to bude stát za to. Hodně lidí se semklo vpředu u pódia za začalo se pohybovat v rytmu písničky. Když začal Epilog písničky, kde Gregi hraje opakující se sólo na svém piánu, tak Greg zakřičel na Jackala:,, Dopr****. Z tohohle mi odpadnou prsty!" Poté byl pouze slyšet hlasitý potlesk a pískání některých fanoušků...