InterStruk

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Interstruk – logo soutěže

InterStruk je mezinárodní soutěž dojiček pořádaná v bývalém Sovětském svazu a jeho satelitech v letech 1952 až 1990.

Cílem soutěže je nadojení největšího objemu mléka z jedné soutěžní dojnice. Utržení struku či vemene se podle současných pravidel trestá diskvalifikací. Předchozí podoba pravidel (platná 1952–1986) naopak takové utržení mléčného orgánu tolerovala (podle hesla V. I. Lenina: "Publikum si to žádá, publikum to potřebuje!"). Vítezem se stal ten účastník, který nadojil nejvíce, bez ohledu na to, dojil-li mléko nebo krev.

Místo konání InterStruku se každý rok měnilo, aby zájezdy účastnic mohly navštívit různá města po celém Sovětském svazu. Největší úspěch zaznamenal ročník 1972 pořádaný v Tatarstánu a velice zazářil i ročník 1986 v Černobylu.

Československá reprezentace se vždy umisťovala vysoko, avšak největší výkon byl zaznamenán v uherskosalámovém okresním kole v roce 1962, kdy s přehledem zvítězila dojička Milada Eulálie Laholová z JZD Babice nad Soupravou, slavná matka slovutného JUDr. PhDr. MUDr. RNDr. Mgr. et Mgr., Bc. Henryka Laholy, DrSc., multi dr.h.c.

Ročník InterStruk 1990 (pořadatelství svěřeno Irkutsku) byl zatím posledním.

Pahýl Tento článek je příliš krátký na to, abyste se z něho něco dozvěděli. Pokud se chcete podívat na podobné zvratky, navštivte slovenskou Wikipedii.