Martin Gregor

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Martin Gregor (2023) zachycen Vojtěchem Bernátem na výročním sjezdu komunistů.

Martin Vasilijevič Gregor (narozen 8. září 2011) je český básník, politik, divadelník, mnich a utopický socialista. Do širšího povědomí se dostal jako baskytarista kapely Hořkosladcí básníci, kterou založil založil v roce 2023 se spolužáky Vojtěchem Bernátem a Antonínem Miškovským.

Mládí[editovat | editovat zdroj]

Gregor se narodil v Rožmitále 8. září 2011, existují však rozpory ohledně správnosti tohoto údaje. Mnohé zdroje včetně Gregorovy přítelkyně Barbory "Žblabůněk" Kubalové uvádí mnohem pozdější datum, a to 8. nebo dokonce 9. září 2012. Po narození byl rodiči převezen do Berouna, kde poté vyrostl, než se přestěhoval zpátky do rodného Rožmitálu. Jeho otec, Vasil Gregor, je jazzový flétnista a vedoucí RSK, Rožmitálského Sdružení Komunistů. Gregora už od jeho útlého věku vedl k socialistickému smýšlení a hudebnímu životu. Bral ho na sjezdy RSK, kde ho Gregor mimo jiné doprovázel na tympány.

Vzdělání[editovat | editovat zdroj]

Vystudoval Gymnázium pod Svatou Horou ve Vysoké u Příbramě a odmaturoval z francouzštiny a ruštiny. Právě na této škole se poprvé a naposled dostal k herectví a hře na baskytaru. Seznámil se s ezoterikem Antonínem Miškovským a bubeníkem Vojtěchem Bernátem, ale i s malířkou Barborou "Žblabůněk" Kubalovou, s kterou sdílel extrémistické smýšlení a s kterou se po romantické večeři v Bageterii Boulevard sblížil.

Silně Gregora ovlivnil i pedagog a neúspěšný básník Mgr. Pavel Locika Karnet, který v Gregorovi probudil lásku pro poezii, ale následně se bohužel rozhádali kvůli neshodám ohledně morality cenzury. Karnet následně o Gregorovy publikoval článek ve školním čtvrtletníku s názvem Játězabiju, načež se Gregor stáhl do ústranní.

Navzdory svému nulovému úsilí nebyl přijat na Univerzitu Útoku (UNÚT), rozhodl se proto dál věnovat svým komunistickým sklonům. Roku 2024 vstoupil do rožmitálského pravoslavného kláštera a nahradil svého otce v roli předsedy RSK. Osobně zosnoval tzv. vínový puč, který rozpoutal nenásilný komunistický převrat v kapli svaté Anny. V průběhu jediného dne se Gregor prohlásil za Ježíše komunismu, zorganizoval monstrproces s městskou radou a následně byl zadržen armádou a umístěn do vězení s minimální ostrahou, kde strávil dva týdny.

Literární dílo[editovat | editovat zdroj]