Milošova Věta

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Milošova, Zemanova, či Politikova Věta je matematická teorie, která ve zkratce uvádí, že čím hloupější a víc zkorumpovaný politik, tím většího počtu voličů se dočká. Milošova věta neplatí vždy, musí plnit jistá kritéria, ale ve většině případů je plně platná.

Vzorec[edit | edit source]

(Hloupost × zkorumpovanost) + (kvalita kampaně ÷ 2) × 10,000 = počet voličů

Všimněte si, jak je kvalita kampaně vydělena dvoumi, Zkrátka nehraje takovou roli, protože i když se proti politikovi provalí nějaký skandál, stejně většinou volby vyhraje. Milošova věta pouze platí, jestliže je politik hloupý nebo zkorumpovaný. Když není ani jedno, platí Petrova věta:

(Popularita + pověst) × (kvalita kampaně ÷ 3) × 10,000 = počet voličů.

Nyní si zase všimněte, že kvalita kampaně hraje ještě menší roli. Mnohem větší část ovlivňuje popularita na subredditech r/czech a r/czechmemes.

Historie[edit | edit source]

Milošovu větu vymyslel kolem 18. století matematik Miloš Babiš. Neví se, jak předpověděl dnešní volby a politiky, ale toto tajemství je momentálně jeden z hlavních cílů Vědeckého Týmu Necyklopedie. Uvažuje se o použití stroje času, ale to je vyloučeno. Miloš Babiš byl mimo jiné známý tím, že ho zatkli za šíření nepravdivých informacích již v rocích 1698, 1751, 1821 a 2014, tudíž je možné, že si teorii jen vymyslel, a teď se náhodou ukázala jako pravdivá.