Necyklopedie:NecyLeaks/Turingův stroj (odhalení)

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Z tajné diplomatické depeše: Necyklopedistický článek Turingův stroj vytváří neopodstatnělé dohady, že Tunringův stroj je nějaký pekelný výtvor, mnoha státy zakázaný a nejasného, leč nebezpečného účinku. Není to pravda. Jeho princip je neskutečně jednoduchý:

Představme si toto:[edit source]

Na poli stojí nekonečně dlouhá řada prasopsů, tahnou se až za obzor. Před jedním z prasopsů stojí Chuck Norris. Může ho pouhým svým pohledem buďto zmrazit na kost nebo naopak upálit. Za řadou prasopsů, čelem k Chuckovi stojí hezky za sebou určité množství dvojic dobrovolníků (kdo by chtěl riskovat a odmítnout Chuckovu nabídku?). Každý z nich drží v ruce kus papíru, na kterém je napsáno:

  • buďto upálit nebo zmrazit
  • potom buď doleva nebo doprava
  • a ještě k tomu jméno kterékoli jiné (nebo stejné) dvojice

Někteří tam ovšem můžou mít napsáno pouze a jen skončit. Kromě toho je tam ještě posel (který musí umět sakra dobře běhat).

Nejprve přijde uživatel s plamenometem a hadicí tekutého dusíku. S tímto vybavením libovolně zmrazí nebo upálí kterékoli prasopsy, tímto vytvoří vstup. Pak zavolá na Chucka: "Můžeš!". Ten se podívá, jak vypadá prasopes před ním. Pokud je zmražený, pošle poslíčka, aby zjistil, co má na papíře levá půlka první dvojice. Jestliže je spálený, poslíček se podívá, co má na papíře pravá půlka první dvojice. Vrátí se k Chuckovi a vyklopí to. Chuck se podle toho zařídí a buďto zmrazí nebo upálí prasopsa před ním. Pak ustoupí buďto doleva nebo doprava (i se zástuprm před ním). Poslíček se podívá, co Chuck udělal s prasopsem a musí si musí vzpomenout, jakáže to byla napsaná dvojice na tom papíře a pak se k té dvojici odebrat. Tam se opět zeptá, opět utíká k Chuckovi, ten to opět vykoná atakdále atákdále.

Příklady[edit source]

Sestavme program, který udělá napravo od Chuckovy standardní pozice a před ním nekonečno zmražených prasopsů - tady to bude celkem jednoduché.

Zdrojový kód
# Vlevo Vpravo
1 Zmrazit, doprava, 1. dvojice Zmrazit, doprava, 1. dvojice

Nyní zkusme takový program, který by zmrazil před ním jednoho a napravo jen dejme tomu... tři prasopsy před a napravo od Chucka.

Zdrojový kód
# Vlevo Vpravo
1 Zmrazit, doprava, 2. dvojice Zmrazit, doprava, 2. dvojice
2 Zmrazit, doprava, 3. dvojice Zmrazit, doprava, 3. dvojice
3 Zmrazit, doprava, 4. dvojice Zmrazit, doprava, 4. dvojice
4 Zmrazit, doprava, 5. dvojice Zmrazit, doprava, 5. dvojice
5 Zastavit Zastavit


Příklad použití programu:

Vstup: Prasopes mrazeny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes upaleny.PNG Prasopes upaleny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes upaleny.PNG Prasopes upaleny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes upaleny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes upaleny.PNG Prasopes upaleny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes upaleny.PNG
Výstup: Prasopes mrazeny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes upaleny.PNG Prasopes upaleny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes upaleny.PNG Prasopes upaleny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes upaleny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes upaleny.PNG
P.P.CH.

P.P.CH. znamená Počáteční Pozice Chucka

(Samozřejmě, že by to šlo i efektivněji, například i se zachycováním vstupu, ale to je poněkud složité)

Teď můžeme zkusit tohle: Posunout celou řadu o jednu prasopsí vzdálenost doleva.

Zdrojový kód
# Vlevo Vpravo
1 Zmrazit, doleva, 2. dvojice Spálit, doleva, 4. dvojice
2 Zmrazit, doprava, 3. dvojice Zmrazit, doprava, 3. dvojice
3 Zmrazit, doprava, 1. dvojice Zmrazit, doprava, 1. dvojice
4 Spálit, doprava, 5. dvojice Spálit, doprava, 5. dvojice
5 Spálit, doprava, 1. dvojice Spálit, doprava, 1. dvojice


Příklad použití:


Vstup: Prasopes mrazeny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes upaleny.PNG Prasopes upaleny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes upaleny.PNG Prasopes upaleny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes upaleny.PNG Prasopes upaleny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes upaleny.PNG
Výstup: Prasopes mrazeny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes upaleny.PNG Prasopes upaleny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes upaleny.PNG Prasopes upaleny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes upaleny.PNG Prasopes upaleny.PNG Prasopes mrazeny.PNG Prasopes upaleny.PNG Prasopes upaleny.PNG
P.P.CH.

Naprosto jednoduché.