Neozmrdismus

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Neozmrdismus nebo také novozmrdismus je myšlenkové hnutí první poloviny 21. století. Jedná se o rozsáhlý ideologický soubor, jehož pilířem je myšlenka existence pouze sebe samého a svého majetku, vše ostatní se pak považuje za neexistující.


Nešlápněte do hovna.jpg Nepotěšil jsi mne chlapče, ale ani já tě nepotěším. Najde se nějaký hrdobec (hovnivál), který SPRASÍ tento článek?


Vznik[edit]

Směr vznikl v dědině zvané Rožmitálsko. Základní myšlenky sepsal jistý pan Fousáč čili Zmrd, který po celou dobu svého života odmítá existenci čehokoliv jiného než své osoby a svého majetku přineseného "z domova" ve své garáži, kterou ovšem již považuje za neexistující. Stabilita a neproniknutelnost, tudíž i nenapadnutelnost teorie spočívá v první fázi v popření jakéhokoliv statku (tedy věci) ve vlastní blízkosti. Pokud bude statek dokázán vizuálně a nepopřitelně jinou již popřitelnou "neexistující" osobou nastává druhá fáze, při níž má neozmrdista dvě možnosti. Může statek označit za svůj, a tudíž je splněn jeden základní postulát neozmrdismu. Nebo popře existenci osoby, která podala důkaz o existenci statku, poté by mohl vzniknout existenční paradox (v slangu neozmrdistů zjednodušeně - blamáž). Ideologie proto tuto blamáž řeší tím, že pokud je popřena existence osoby podávající důkaz o statku, nemůže existovat ani statek sám, postulát proto není porušen.

Postuláty ideologie[edit]

1. Nic není, jsem jen já a mé osobní věci.

2. Nemám nikoho na starosti, protože nikdo jiný neexistuje.


Citáty[edit]

"Tady nic neni, já ti řikal, že tady vůbec nic neni." Fousáč rožmitálský

"Nojo, ale to sou moje osobní válečky, z domova." Fousáč rožmitálský

"NE." Fousáč rožmitálský

Wikitext.png

Je třeba doplnit vnitřní odkazy (wikilinky). Nápověda

Včera už bylo pozdě