Politický slib

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Split-arrows.png Tento článek nemá skoro nic společného s článkem Předvolební slib.

To je dobře, kdyby byly stejné, nebyl by důvod, aby se jmenovaly jinak.

Politik, kterému někdo připomene předvolební slib

Politický slib je psychická porucha, kterou trpí zejména politici. Porucha spočívá v tom, že postižený politik, říká, že něco udělá, když bude zvolen do nějaké funkce, ale jakmile je do té funkce zvolen, tak přestane dělat cokoliv i to, co se toho slibu vůbec netýká. Chudák politik takhle ztrácí chuť do jakékoliv práce. Kvůli tomu začne, všechny lidi, co poukazují na to, že nic nedělá, vinit z toho, že kradou, lžou, že jsou ožralí a také pravděpodobně začnou říkat, že za všechno může Kalousek a všechno proti němu je kampaň.

Historie[edit | edit source]

Prehistorie[edit | edit source]

Historie sahá až do doby před 65 milióny let, kdy velký Okamurosaurus pravil, nebo spíše zařval: "Zabraním všem imigrujícím šutrům z vesmíru, aby zničili naši zemi" a pod heslem "Tato země není střelnice" následně vyhrál volby a sestavil vládu. Pár týdnů potom na Zemi dopadnul meteoroid, který vyhubil všechny dinosaury.

Čína[edit | edit source]

V Číně se politickým slibům nevyvarovali ani velký vůdce Krado-Ce-tung. Ještě předtím, než se stal vůdcem prohlašoval: "Povedu Čínu jako farmu", jakmile se ale dostal k moci, schválil pětiletý plán (tento plán si pořádně ani nepřečetl), kterým nařizoval všem zemědělcům, aby šli pracovat do továren. Nikdo nepracoval na poli a nevyráběl potraviny a kvůli tomu nastal v Číně hladomor, který zabil 30 - 70 miliónů lidí.

Názor psychiatra[edit | edit source]

Prapůvod psychické poruchy je předmětem debaty v psychiatrických kruzích a má se za to, že se jedná o onemocnění psychosomatické a jako jediné v této kategorii je nakažlivé. Přenos z člověka na člověka byl zaznamenán, ale na druhou stranu není to virového původu. Celá věc je předmětem zkoumání a sociálních experimentů, kterým souhrnně říkáme Volby.

Názor hnidopicha[edit | edit source]

Jak moc zavazující je politický slib vyřčený osobou, která ještě politikem není?

Příklady politických slibů[edit | edit source]

„Dostavím dálnici D1 v dalším volebním období, pokud mě zvolíte.“

- Ministr dopravy

„Slibem přece nikoho nezarmoutíš.“

- Většina politiků

„Přidáme učitelům mnoho nových a zajímavých úkolů.“

- Ministr školství

„Když ze mě uděláte ministra, tak budou roušky pro všechny zdarma.“

- Ministr zdravotnictví

„Nikdo vám toho neslíbí tolik co my!“

- Mluvčí ODS

„Žielal so si byt ministrom.“

- Bonsaj