Sametová anexe

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Královecký kraj.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Údálosti předcházející anexi[edit | edit source]

Rusko-ukrajinský konflikt se v září 2022 dostal do fáze úprku ruSSkých orků z Ukrajinských území, na což Chujlo reagoval "částečnou" mobilizací ruského obyvatelstva neschopného boje. Aby legitimizoval svůj krok před lobotomiky hltající jeho propagandu, začal tvrdit, že budou bránit ruSSko. Urychleně spustil speciální referendovou operaci v oblastech, které ani jeho vojska neměly pod kontrolou. Referenda měla jasný výsledek, který ale statisticky ani matematicky nedával smysl. To ale v Rusku nevadí a Chujlo 30.září 2022 připojil formálně Doněckou, Luhanskou, Chersonskou a Záporožskou oblast k Ruské federaci. Tento krok ale vůbec nedomyslel, neboť málo poslouchal Václava Havla, který již dávno tvrdil, že největším problémem Ruska je to, že nezná své hranice. Chujlo toto politicko-filozofické tvrzení jen právně dokázal. Jak ale od 30.září neexistují hranice čerstvě "připojeních" oblastí, stejně přestaly de jure existovat hranice tehdejší Kaliningradské oblasti.

Toho si briskně všimla Polská strana, která již nechtěla hraničit s Ruskem prostřednictvím Kaliningradské oblasti. Původní plán obsadit Kaliningradskou oblast byl ale svržen, neboť by se museli dohodnout s Litvou, která měla stejné plány. Vzhledem k tomu, že by se mezi dvě dané země musela oblast rozdělit včetně hlavního a jediného správního města, se rozhodlo, že oblast bude předána jinému spojenci, který na rozdíl od Litvy a Polska nemá moře. Zároveň se předešlo takzvanému "Berlínskému rozdělení" města Kaliningradu. Toto město bylo založeno na počest českého krále Přemysla Otakara II.. Poskytnutí oblasti České republice tedy bylo neoddiskutovatelně jediné rozumné řešení.

Samotná anexe[edit | edit source]

1. října 2022 - Na území Kaliningradské oblasti probíhá referendum, které je briskně ve večerních hodinách spočítáno. 97,89% až 98,78% (záleží na zdroji) místních obyvatel se vyjádřilo ve prospěch připojení k ČR. Tomuto rozhodnutí předcházela informace, že obyvatelé oblasti nebudou v případě České anexe mobilizováni a nezúčastní se speciální vojenské operace na Ukrajině.

2. října 2022 - Zahájení operace "Lahváč". Několik armádních kolon vyjíždí z území České republiky a přes spřátelené Polsko doráží těsně po poledni na hranice Kaliningradské oblasti. Ruští pohraničníci jsou upláceni pivem značky Pilsner urquell a vzhledem k tomu, že nikdy lepší pivo nepili, nevytvářeli anexujícím vojskům žádný odpor. Kaliningradské letectvo bylo vyřazeno již dříve, a to nálety přesně mířených dodávek lahví vodky. Speciální vojenská operace a sankce, které byly uvaleny na Rusko, způsobily, že polovina letectva byla technicky nezpůsobilá a druhá pravděpodobně již sestřelená na Ukrajině. Podobnými nálety byly ovlivněni i námořní jednotky ukotvené v Baltijsku. Vzhledem k tomu, že námořníci jsou zvyklí více pít, České armádě se nepodařilo během operace "Lahváč" ukořistit větší lodě. Ruské námořnictvo bylo totiž schopno je dříve potopit.

3. října 2022 - V ranních hodinách Česká armáda systematicky sbírala opilé Ruské jednotky ze všech vojenských objektů v enklávě a tím získala kontrolu nad územím. Armáda okamžitě jmenovala dočasného hejtmana Pavla Novotného, který byl jmenován z důvodu velmi zkušeného přístupu k ruským státním novinářům. Musel ale o svojí pozici bojovat, neboť o tuto funkci už dávno usilovala Jana Bobošíková. Jak tato kolaborantka věděla o anexi Kaliningradu tak brzo nám není známo. Každopádně jmenování hejtmana, který si dovezl z Řeporyjí svůj vozový park, mělo za výsledek náhlý úprk všech členů ruských tajných služeb v enklávě, neboť nikdo z nich nechtěl skončit pod koly Řeporyjské multikáry. Zametl s nimi tedy jako s koštětem.

4. října 2022 - V Praze se setkává vlády ČR, která podepisuje dekret o anexi území, které se nově oficiálně nazývá Královecký kraj. Miloš Zeman přijíždí pobaltským expresem do Královce, kde před budovou radnice slavnostně spaluje vlajku Ruska. Na oslavu toho, že Češi mají po několika staletích znovu moře, vplouvá posléze slavnostně na svém člunu do zátoky Královce a podepisuje se do pamětní knihy. Václav Klaus ho doprovází byť rozpolcen, neboť si uvědomuje, že jeho chlebodárce Rusko právě ztratilo území. Na protest tedy u pamětní knihy krade propisku. Ministryně obrany Jana Černochová zakládá Baltskou flotilu Námořnictva České republiky a slavnostně přijímá první českou letadlovou loď "Karel Gott", dodanou z USA. Výčet dalších lodí a ponorek, které se staly součástí flotily se ještě upřesňuje.

5. října 2022 - Začínají vznikat první instituce. V první řadě státní, jakými jsou Krajský úřad Královeckého kraje, stanice PČR, Hasičů a další. Je založena Univerzita Přemysla Otakara II. a Královecká filharmonie. Přejmenovaly se instituce: Divadlo Přemysla Otakara II., FC Balt Královec a Dopravní podnik Královec. Turistická kancelář #visitKralovec začala mít pobočky v krajském městě. Podobně expandovala se svými schránkami ALZA.cz. Formule 1 potvrdila, že Velká cena České republiky bude v Královci. Česká televize a Český rozhlas potvrdily, že budou mít svá studia na území Královeckého kraje.

Se zbylými jednotkami Ruské armády, které jsou demilitarizované, ale stále mají pocit, že mají na území Královeckého kraje co dělat, začíná jednat Michael Kocáb. Vyhrožuje jim, že jim bude dokola v kasárnách pouštět hity kapely Kryštof, a to dokud neopustí území České republiky. Prvním admirálem Baltské flotily se stal kandidát na prezidenta a bývalý náčelník NATO generál Petr Pavel.

Česká republika začíná s budováním kritické infrastruktury. Pivovod má být hotov 1. ledna 2023. Polsko povolilo jeho výstavbu pod podmínkou, že ve Varšavě si budou moct pár piv odtočit. Česká pošta sdělila, že vydá speciální známky na památku anexe.

(Průběžně doplňujeme)