Situace

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search


Nešlápněte do hovna.jpg Nepotěšil jsi mne chlapče, ale ani já tě nepotěším. Najde se nějaký hrdobec, který SPRASÍ tento článek?

Thomasův teorém[edit]

In situ je odborný termín, který v překladu znamená „na místě“. Je tím myšleno, že se něco vyskytuje tady a teď. Od toho odvozen další odborný termín, totiž situace. Je to popis okamžitého stavu onoho místa, též někdy nazývaného středobod dění. Platí tu takzvaný Thomasův teorém, který praví, že pokud je nějaká situace definovaná lidmi jako reálná, stává se reálnou, a tak se pohádková postava Ježíš Kristus stala pro věřící reálnou postavou.

Ideální situace[edit]

Situace není zde často pro lidi ideální, a tak z toho máme deprese, nebo pijeme pivo a kouříme cigarety, jelikož jsem na internetu nikde nenašel vysvětlení toho, co je to situace tak jsem se rozhodl o tom zde napsat svůj názor.

Nestabilní situace[edit]

Myslíme a jednáme podle situace, situace je současný stav systému, ve kterém existujeme, situace se může rychle změnit nebo je stabilní záleží o jakou situaci jde.

Současná situace[edit]

Podívejme se současnost, kdy je zde pandemie, která vytvořila novou situaci, na kterou jsme nebyli připravení. Jsou situace, na které nejsme připravení a jsou situace na které jsme připravení, a tak je bez problémů zvládneme.

Profesionální situace[edit]

Profesionalita je o tom být připraven na složité situace v nějaké specializaci, amatér má problémy se zvládnutí nové situace, a tak často chybuje. Je zde mnoho způsobů, jak se připravit na složité situace jde o; karetní hry, šachovou hru, křížovky, detektivky, počítačové hry, virtuální realitu, studium ve škole, praxe atd.

Evoluční situace[edit]

Evoluce připravuje všechny formy života na to, aby zvládli existenční situaci, a tak se měli dobře, často je zde krutá konkurence, která eliminuje jedince, co existenční situaci nezvládli.

Technická situace[edit]

S příchodem digitalizace se začala technika složitě programovat, a tak se technika dostává do situací které často nezvládne, a tak zde jsou aktualizace a záplaty, nebo je zde nový programový systém.

Ekonomická situace[edit]

Nejvíce lidi řeší ekonomickou situaci, žijeme v konzumní společnosti, kde bez peněz je život člověka spojen s psychickými problémy. Toužení je zdrojem našeho psychického soužení, jedna věc je něco chtít a druhá věc je to mít, zde se dostáváme k limitům, které nejde překonat.

Reálná situace[edit]

Zázraky jsou jenom v pohádce nebo v našich snech, v realitě je vše podřízeno reálným pravidlům jako je pravidlo protikladů, mezi kterými je napětí nebo pravidlo příčiny a následku.