rollback, Správci
15 699
editací
(dan nekonečný) |
(definice jc) |
||
[[Soubor:Symbol nekonečna.jpg|thumb|Číselné [[Paradox nekonečna|paradoxy]]: Stojící osmnáctka má dvě čtyřky, které v součtu představují ležící osmičku, celosvětový symbol nekonečna.]]
[[Soubor:Nekonecny.jpg|thumb|Opravdu je [[Dan Nekonečný]] nekonečný ?]]
{{Quote|Každé nekonečno musí mít v nekonečnu konec a za ním následuje další nekonečno. Proto i náš vesmír má konec a za ním je nekonečný počet dalších vesmírů. I ty mají ale svůj konec.|Jára Cimrman}}
[[Nekonečno]] je něco, co je označováno [[Konec|konečným]] počtem písmen v konečném počtu slov, přičemž toto konečno označuje nekonečný pojem, tedy nekonečno. Tímto se z nekonečna stává nekonečně zajímavá věc a je/bude zkoumána nekonečný počet století. Jelikož nekonečno je věc nekonečná, nikdy se nikdo konečný ani [[Dan Nekonečný|nekonečný]] konečně nedobere ke konečné definici, co nekonečno vlastně znamená.
Nekonečno se nedá [[Metr|změřit]] ani zvážit, nikdo si k němu nemůže [[Letecká doprava|zaletět]]. Proto se o něm rádi vyjadřují různí šarlatáni, využívajíce jej ve svých [[Teorie|teoriích]], např. tvrzení, že rovnoběžky se protínají v nekonečnu a pod. Nekonečno prý spatřil jen [[Chuck Norris]], ale tak se tam [[Nuda|nudil]], že o tom nechce ani mluvit.
==Názor skeptiků==
|