Kateřina Konečná: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 1 335 bajtů ,  7. 3. 2025
m
(Nový článek)
značky: editace z mobilu editace z mobilního webu pokročilá editace z mobilního zařízení editace z Vizuálního editoru
 
{{Lidé
'''Kateřina Konečná''' je [[česko]]-[[Rusko|ruská]] [[Politik|politička]], která započala svou kariéru dříve, než je [[Zdraví|zdravé]].<ref>Ve skutečnosti každý pobyt v politice škodí, ale čím je člověk starší, tím méně ho to poznamená.</ref>
|jméno=Kateřina Konečná
|obrázek=[[Soubor:Katerina_Konecna.jpg|250px]]
|pohlaví=žena
|diagnóza=
|barva očí =
|vlasy=
|narozen =20. ledna 1981
|zemřel=
|rodina=
|děti=
|národnost=ruská
|náboženství=Marxismus-Leninismus
|orientace=levicová
|tituly=
|přezdívka=
|nástupce=
|předchůdce=
|povolání=
|dobrodiní=
|hříchy=
|zajímavost1=
|zajímavost2=
|zajímavost3=
|zajímavost4=
|zajímavost5=
|zajímavost6=
|zajímavost7=
|zajímavost8=
|textl1=
|textr1=
|textl2=
|textr2=
}}
'''Kateřina Konečná''', [[Angličtina|anglicky]] ''Cathrine Terminus'', je [[česko]]-[[Rusko|ruská]] [[Politik|politička]], která započala svou kariéru dříve, než je [[Zdraví|zdravé]].<ref>Ve skutečnosti každý pobyt v politice škodí, ale čím je člověk starší, tím méně ho to poznamená.</ref>
 
V době, kdy většina jejích vrstevníků počítala, kolik [[Peníze|peněz]] jim při [[Studium medicíny|studiu]] na vysoké [[Škola|škole]] zbyde na [[pivo]] a [[Prostitutka|diskotéky]], ona už seděla v [[Parlament#Posranecká sněmovna|Poslanecké sněmovně]] za [[KSČM]]. V současnosti pobývá za [[Komunismus|komunistickou]] stranu v [[Evropský parlament|Evropském parlamentu]].
[[Soubor:Katerina_Konecna.jpg|thumb|Konečná kráčející na schůzi Evropského parlamentu]]
 
V době, kdy většina jejích vrstevníků počítala, kolik [[Peníze|peněz]] jim při [[Studium medicíny|studiu]] na vysoké [[Škola|škole]] zbyde na [[pivo]], ona už seděla v [[Parlament#Posranecká sněmovna|Poslanecké sněmovně]] za [[KSČM]]. V současnosti pobývá za [[Komunismus|komunistickou]] stranu v [[Evropský parlament|Evropském parlamentu]].
 
==Převlékání [[Kabát|kabátu]]==
Přestože by se mohlo zdát, že se od svého [[Dítě|dětství]] drží stále stejných [[Můj názor|názorů]], protože její [[otec]] i [[matka]] jsou [[kovy|kovaní]] komunisté, opak je [[Pravda|pravdou]]. Kateřina v nepravidelných intervalech svým názorem oscilovala mezi Stalinismem, Pol-Potismem, Mao-cetismem, Trockismem, komunismem s lidskou tváří a fanatickým kultem [[Cthulhu]], který vzápětí zavrhla pro přílišnou popularitu. Kateřina se vždy snažila patřit mezi názorový underground, čili [[metro]]. Navíc Cthulhu nepsal tak pěkné knížky v rudé vazbě jako Stalinisté a nebylo co dávat do [[Knihovnice|knihovny]].
 
Během svého působení na pozici předsedkyně strany došlo k proměně jejich loga – původně logo zdobily ikonické [[třešně]],. poPo zjištění, že [[Putin|Putinovi]] nechutnají a většina lidí po nich má [[průjem]], se strana vrátila k [[Rudá, nikoli modrá planeta|rudé]] hvězdě, svému bývalému symbolu. Stala se tak pro fanoušky i voliče mnohem čitelnější a předvídatelnější.
 
Druhým příkladem je přeměna strany z původní komunistické na současný [[Lepidlo|slepenec]] s názvem [[Stačilo!]]<ref>Původní název "Tlačilo!" byl [[Frikulín|marketingovými]] mágy nedoporučen.</ref> – pod tímto názvem kandidovala do [[Volby|voleb]] a bude kandidovat i do těch sněmovních. Jakmile jde o to, aby získala příspěvek od státu a [[Teplo|teplá]] místa, už má před komunistickými ideologiemi přednost navázání co nejvíce stran (a jejich následný zánik), aby získali alespoň těch [[5]] [[%]] hlasů (všimněte si, že se jedná o [[prvočíslo]])<ref>I když zde by se hodilo mnohem vyšší prvočíslo...</ref> potřebných na [[Kluz(s)ká lávka|proklouznutí]] do Sněmovny.
 
==Politická kariéra a názory==
Jakožto dlouholetá tvář KSČM v době postupného úpadku strany vytrvale hájí hodnoty marxismuMarxismu-[[Lenin|leninismuLeninismu]]. Paradoxně tak činí v době, kdy Rusko již dávno preferuje [[Oligarchie|oligarchii]] před [[Dělnická strana|dělnickou třídou]] stejně tak, jako například [[USA]]. V současnosti [[Židle|sedí]] v Evropském parlamentu, kvůli čemuž se musela vzdát své funkce poslankyně. Mohlo by se zdát, že se na [[Čechy]] a [[Morava|Moravu]] vykašlala a odešla za lepším <s>[[Počasí|počasím]]</s> [[Plat|platem]] do [[Brusel|Bruselu]], opak je opět pravdou. Jako dlouhodobá odpůrkyně [[Evropská unie|Evropské unie]] ji šla totiž rozložit zevnitř, protože komunisté mají v rozvracení tradici.
 
V současnosti [[Židle|sedí]] v Evropském parlamentu, kvůli čemuž se musela vzdát své funkce poslankyně. Mohlo by se zdát, že se na [[Čechy]] a [[Morava|Moravu]] vykašlala a odešla za lepším <s>[[Počasí|počasím]]</s> [[Plat|platem]] do [[Brusel|Bruselu]], opak je opět pravdou. Jako dlouhodobá odpůrkyně [[Evropská unie|Evropské unie]] ji šla totiž rozložit zevnitř.
 
V Evropském parlamentu aktuálně sedí, pobírá vysoký plat, pije [[kafe]] a píše na [[Sociální síť|sociální sítě]]. Prosadila se zde bojem proti [[Kapitalismus|kapitalismu]] z dobře placené bruselské kanceláře. Podařilo se jí vytvořit image moderního komunisty, což je asi stejně paradoxní koncept jako [[Dieta|dietní]] smažák. S oblibou kritizuje nadnárodní korporace, ale sociální sítě vlastněné právě těmito firmami slouží jako hlavní platformy k šíření jejích myšlenek o [[Socialismus|sociální]] spravedlnosti.
==Kauzy==
===Komentář u Pekarové===
Na začátku roku 2025 [[Markéta Pekarová Adamová]] na oznámila, že ze zdravotních důvodů nebude na podzim obhajovat mandát v Poslanecké sněmovně. Z účtu Kateřiny Konečné se na sociální síti [[X]] objevil komentář: "''Od kdy je svědomí zdravotní problém?''".
 
Za tuto reakci se později omluvila a příspěvek [[Popelnice|smazala]]. Ten ve skutečnosti nenapsala ona, ale Putin, který má k jejímu účtu přístup. Údajně její účet používá více politiků z různých [[Země|zemí]]. Putin a další ruští politici podle ní "vedou její stranu a profily na sítích". Dále se ke kontroverzi nevyjádřila.<ref>Sociální sítě si nespravuje úplně sama: [https://www.reflex.cz/clanek/divoky-kacer/129031/konecna-se-omluvila-pekarove-za-nehezky-komentar-psal-to-za-me-putin-ma-pristup-k-memu-uctu-tvrdila.html článek v Reflexu]</ref>
 
https://www.reflex.cz/clanek/divoky-kacer/129031/konecna-se-omluvila-pekarove-za-nehezky-komentar-psal-to-za-me-putin-ma-pristup-k-memu-uctu-tvrdila.html</ref>
 
Ono ale komunistům nikdy na [[Lidé|lidech]] příliš nezáleželo. A když náhodou přestřelili a vyšlo to najevo, vždy se z toho snažili [[Lež|vylhat]].
 
===Protiválečné postoje===
Kateřina Konečná dlouhodobě prosazuje okamžitý [[mír]] na [[Ukrajina|Ukrajině]]. Přestože její spolupráce s Putinem dříve vycházely bez problémů, zde však komunikace vázne. Že si Putin nevšiml jejího názoru na [[Ruská invaze na Ukrajinu|invazi]] zdůvodňuje tím, že je příliš zaneprázdněný správou sítí KSČM a dalších nejen zahraničních stran a osobností. Její postoj proti [[Válka|válce]] zůstává obrovskou nadějí na ukončení konfliktu, to by ale Putin musel být pozornější.
 
Její postoj proti [[Válka|válce]] zůstává obrovskou nadějí na ukončení konfliktu, to by ale Putin musel být pozornější.
 
==Závěr==
Jako předsedkyně KSČM se snaží zachránit stranu, která už prakticky vyklidila sněmovní pole a zůstala jen jako [[Historie|historická]] připomínka [[Minulost|minulosti]]. Jestli se jí podaří vrátit komunisty zpět na výsluní, nebo bude jejich poslední předsedkyní, to ukáže [[čas]]. Každopádně, zatímco česká [[levice]] hledá svou novou tvář, Konečná stále zůstává symbolem toho, že některé politické kariéry prostě nikdy [[Konec|nekončí]] – i když už dávno měly.
 
==Odkazy==
{{Politici}}
 
5 377

editací

Navigační menu