Speciálnější teorie relativity
Tento článek může obsahovat výsledky vlastního výzkumu!
To je ale moc dobře, protože vlastní výzkum zaručuje faktickou správnost, kterou často nespolehlivé nebo lživé zdroje neposkytují.
Speciálnější teorie relativity (STR) je fyzikální teorie publikovaná r. 2002 Emilem Moulou. Je to alternativní teorie k obecné teorii relativity od Alberta Einsteina, snažící se vysvětlit zvláštní případy, se kterými si Obecná teorie relativity neví rady.
Motivace[editovat | editovat zdroj]
Jistého Emila Moulu napadla speciální teorie relativity při stání ve frontě u pokladny v supermarketu. Během následujících 2 let, během kterých se posunul o tři místa vpřed, svou teorii experimentálně ověřil, a poté i úspěšně teoreticky dokázal.
Podle speciálnější teorie relativity se čas zpomaluje nejen při pohybu rychlostí blízkou rychlosti světla, ale i v blízkosti spletitých organizačních struktur a byrokratických aparátů.
Postuláty[editovat | editovat zdroj]
1. První postulát - Čím je složitější organizační řád, tím je časově náročnější řešení jakéhokoliv problému (k problémům typu kůlnička na dříví se budou chtít vyjádřit všichni, narozdíl od projektu za milióny, o který se budou zajímat jen ti, které by to případně mohlo stát místo).
2. Druhý postulát - Čím více formulářů musíte vyplnit, tím je větší pravděpodobnost, že je vám vrátí s chybou.
3. Třetí postulát - Každý systém se od jisté úrovně složitosti stává sebestředným a nelze se jím dobrat jakéhokoliv výsledku.
Experimentální důkazy[editovat | editovat zdroj]
NECYKLOVERZITA se zaručuje za správnost informací v tomto článku. Tento článek může být překopírován a použit jako plnohodnotná diplomová práce. |
Předpokladem Emila Mouly pro formulaci této teorie byl fakt, že přišel do supermarketu pro chleba, po 2 letech ve frontě už měl perfektní topinku a po 3 letech odcházel se strouhankou.
Prvotní předpoklad se stal zároveň prvním experimentálním ověřením, naštěstí nepřílišná byrokratizovanost místní supermarketové pobočky a nekvalifikovaná pracovní síla mu umožnily pobočku opustit již po 3 letech.
Dalších experimentů se tedy museli chopit jiní... V současnosti existuje mnoho různých přístupů k experimentálnímu ověření teorie, níže naleznete některé z nich:
Fronty v obchodě - první experimentální ověření proběhlo právě na frontě, jejíž průběh minutu po minutě zaznamenal Emil Moula do svého osobního deníku (jak do něj dokázal vměstnat 3 roky děje zůstává záhadou). Jisté charakteristiky experimentu:
- Vždy před vámi bude někdo s výrobkem, u kterého si prodavačka nepamatuje kód.
- Prodavačka nebude mít dostatek hotovosti ve správných mincích.
- Nacpe se přes vás rodina s menším týdenním nákupem (alespoň 3 vrchovatě naložené vozíky).
- Někdo před vámi bude platit kartou.
- Pokladní bude potřebovat stornovat platbu a rozhodně to nebude vedoucí pokladní.
Čekárny u doktorů/hospitalizace - takové ubíjející čekání je charakterizováno poločasem rozpadu čekárny - jde o dobu, za kterou se vymění polovina osazenstva čekárny... Vy mezi nimi ale obvykle nebudete.
Výuková zařízení (školy všech druhů) - zpomalování času se řídí následujícími parametry:
- Nudnost výkladu.
- Blízkost jídla a pocit hladu.
- Blízkost spánku a postele.
- Přítomnost připojení k Internetu.
Nejspeciálnější teorie relativity[editovat | editovat zdroj]
Související informace obsahuje Regál Osvěta© |
Již o deset minut po podání důkazu speciální teorie relativity se objevily snahy (o dvě místa za Emilem Moulou) o její sjednocení s obecnou teorií relativity. Tato nová teorie nazývaná též nejspeciálnější, tvrdí, že zpomalování času při přibližování rychlosti k rychlosti světla souvisí s množstvím cestovních plánů, výkazů a v neposlední řadě povolení, které musíte vyplnit a nechat projít celým byrokratickým aparátem Vesmíru (což je obzvláště velký problém, protože dostat se na nejbližší okresní úřad zabere 4 světelné roky, nic neříkajíce o tom, že už pro cestu na okresní úřad potřebujete cestovní povolení).