Steve Jobs
Ahoj kamaráde. Asi se ti zdá, že jsi něco udělal špatně. Nemáš se ale čeho bát, protože jsi s kategoriemi ve skutečnosti nic neudělal (ani špatně, ani dobře).
Obrázky i stránky je třeba kategorizovat, takže hoď voko na Speciální:Kategorie, kde seženeš seznam dosavadních kategorií.
Až budeš zase schválně nahrávat nějaké obrázky nebo psát nějaké pěkné články, podívej se tam a vyber pro článek vhodné kategorie. Ty pak ve formátu [[Kategorie:Název]] vypiš na konec článku nebo do popisu souboru. Ušetříš tím práci nebohých Necyklopedie.
Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Steve Jobs na české Wikipedii. |
Steve Jobs byl spoluzakladatel a generální manažér společnosti Apple. byl označovaný jako jeden z nejvlivnějších lidí v oblasti high-tech na světě a geniální manažér. V společnosti Apple byl Steve Jobs známy svým autokratickým stylem řízení a terorizovaním zaměstnanců. Vždy šel i přes mrtvoly a prvořadým byl pro něj byznys. Proto po vzoru jiných podobných celebrit byla i jeho smrt použita jako marketingový tah na bránu v prodeji IT techniky i jiných mediálních produktů jako jsou in memoriam časopisy, či knihy s jeho tváří na svých obálkách.
Stývovy vlastnosti[editovat | editovat zdroj]
Stýf byl nejhorší člověk, jakého jsem kdy potkal, a neříkám to jen proto, že je mrtvý.
První věc, kterou o Stývovi musíte vědět, je, že vždycky byl na lidi zlý a lhal, aby dosáhl toho, co chtěl. K lidem ve svých firmách se choval jako ke špíně a vůbec si jich nevážil a neocenil jejich práci. Nikdy nepřiznal zásluhy tam, kde je třeba, a raději je bral, než aby je dával.
Největším nesmyslem, který Stýf vytvořil, je Jablečný operační systém iOS, který byl kritizován mnoha lidmi, kteří tvrdí, že díky jeho designu mají uživatelé pocit, že je někdo ovládá, místo aby si se svým telefonem mohli dělat, co chcou.
Jednou z nejkontroverznějších věcí na Stývovi bylo, že měl ve zvyku trestat zaměstnance, kteří požádali o volno. Často je propouštěl bez varování a bez udání důvodu.
Byl sobecký a špatně se choval k ostatním. Byl tak sebestředný, že byl ochoten obětovat ostatní lidi pro svůj vlastní úspěch. Zajímal se jen o sebe a svůj podnik, ne o ostatní.
Zde je pár věcí, které jste o něm pravděpodobně nevěděli:
- Byl to hrozný člověk. Když si vzpomenete na Stýva, pravděpodobně si ho představíte jako laskavého a štědrého člověka, který nikdy nevynechal příležitost pomoci někomu v nouzi. Ve skutečnosti to však byl sobecký hlupák, který se staral jen o sebe a své zájmy. Byl také neuvěřitelně netrpělivý vůči ostatním a měl sklony k výbuchům hněvu, když se mu něco nedařilo. Jednou vyhodil zaměstnance za to, že si z něj před ostatními zaměstnanci dělal legraci - a pak jim vyčítal, že ho vyhodili!
- Byl děvkou, která na sebe strhávala pozornost. Není žádným překvapením, že Stýf neustále hledal způsoby, jak získat pozornost lidí - a udělal by pro to cokoli! Od ostříhání vlasů, aby vypadaly jako Einsteinovy (aby si každý mohl říct, jak je "chytrý"), až po používání speciálních efektů ve filmech, aby vypadaly realističtěji (aby byly napínavější) - věděl, jak na sebe upozornit okolí.
- Bral drogy a dokonce to přiznal v rozhovoru s životopiscem Walterem Isaacsonem. Řekl, že s užíváním drog začal na vysoké škole, kdy poprvé vyzkoušel LSD.
Určitě se najdou lidé, kteří řeknou, že Stýf byl skvělý generální ředitel a že udělal spoustu věcí, které byly pro jeho zaměstnance dobré, ale tyto věci ani zdaleka nepřeváží ty špatné.
Hygiena[editovat | editovat zdroj]
Apple bylo vždy známé svým čistým, elegantním designem a minimalismem, ale pokud jste se někdy setkali se Stývem, víte, že tomu tak vždy nebylo. Měl špatné hygienické návyky a nevěnoval čas tomu, aby se umyl. Celé dny nosil stejné oblečení, i když chodil na různá místa. Také prý nerad pral své oblečení, protože by se při přílišném praní zničilo.
Chování k zaměstnancům[editovat | editovat zdroj]
Křičel na lidi, omezoval svobodu ostatních a měl sklony k sobectví.
Když Stýf pracoval ve společnosti Apple, často křičel na zaměstnance, že nevyrobili iPrd rychleji než ten, který už vydali. Křičel také na inženýry, kteří se snažili vytvořit nové produkty, a říkal jim, že nejsou dost dobří nebo že neumějí dělat svou práci správně. To způsobilo odchod mnoha lidí z Applu.
Rád omezoval svobodu ostatních, ale také si rád připisoval zásluhy za jejich úspěchy a taky tím, že trval na vytváření vlastních operačních systémů namísto používání softwaru s otevřeným zdrojovým kódem, jako je Linux, protože se domníval, že to bude pro obchodní model společnosti Apple výhodnější."
Měl špatnou povahu a byl známý svým agresivním chováním. Jednou se uprostřed porady pohádal se svým spolupracovníkem a vyhodil ho z kanceláře. Není divu, že ho ze společnosti Apple vyhodili!
Stývovy výrobky[editovat | editovat zdroj]
iPhone vydělával společnosti Apple miliony dolarů ročně, ale většina těchto peněz šla přímo do kapsy Stýva.
Stýf byl také extrémně sobecký - staral se jen o sebe a o své vlastní přání a potřeby, i když tato přání a potřeby nebyly ve skutečnosti dobré pro nikoho jiného na světě. Například: když Apple začal vyrábět první počítače, nebyly příliš kvalitní a už vůbec ne spolehlivé - ale Stýf věděl, že když vyrobíte něco dost špatného, lidé to budou chtít, a tak se postaral, aby to chtěli! A protože byly tak nekvalitní, pořád se rozbíjely - ale stejně! Takhle Stýf uvažoval: "Chci ten výrobek tak moc, že se postarám, aby nikdy nefungoval správně."