Velké Moravské povstání

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Velké Moravské povstání (V čechistánu nazývané česká občanská válka nebo Moravská rebelie) byl ozbrojený konflikt vyvolaný nespokojeností s otevírací sobou místní hospody v Týnci u Břeclavi. Po konzultaci s MOA se dohodlo že sousedskou hospodskou revoluci rozšíří na celou Moravu s cílem samostatnosti.

Znak obce Týnec, ve které povstání začalo. Paradoxní je, že u hradu který je ve znaku žádná bitva neproběhla

Ačkoli by se mohlo zdát, že se jednalo o malý konflikt ve větším rozsahu, jednalo se i o mezinárodní konflikt. Je to kvůli tomu, že Čechy podporovalo celé NATO. Jako první se k válce vyjádřilo Slovensko. Podpořilo čechy.Moravany podporovalo Lichtenštejnsko, protože zastávalo názor "i malý stát má právo na samostatnost jako my''. Podobný názor zastával Vatikán, Monako, atd. Tibetský Dalajláma se pomodlil za Moravskou samostatnost. Kyberneticky podpořila Moravu Ruská tajná služba.

Co předcházelo[editovat | editovat zdroj]

Povstání předcházely dlouhé dny.

1.6. V hospodě u Melišů poprali dva opilci a s těžkými zraněními byli odvezeni do nemocnice. Pro ten den byla hospoda uzavřena.

2.6. Majitel zavádí opatření. Každý může vypít jen určité množství alkoholu a upravuje otevírací dobu.

5.6. Sousedé se dohodli, že tenhle zmatek se musí dát do pořádku.

16.6 Sousedé požádají MOA o pomoc, kteří pomáhají jako nezisková organizace pro Moraváky.

20.6 Na konferenci se dohodnou na datumu a průběhu jak celá hospodská invaze proběhne. Plány naznačovaly míň jak hodinu obklíčení policí v hospodě, vynucení zrušení hospodského pravidla u majitele, dohoda s policií a pak klidný odchod.

Omyly a Spekulace[editovat | editovat zdroj]

V průběhu celého povstání proběhlo mnoho omylů a mylných úsudků. Jako nejznámější jsou slepé a průchodné uličky v Týnci. Po potlačení se vyrojily také spekulace. Ta nejznámější je opět ze začátku války a poukazuje na odmítání kapitulace obklíčených vojáků Pepy Pražáka. Teorie hovoří, že chtěl, aby odváděli pozornost spousty vojáků kteří je drželi v uličkách, počet povstalců by se snížil a obklíčení vojáci by byli stejně osvobozeni. Vojáci se ale vzdali sami a žádný úbytek povstalců neproběhl.

Sousedská invaze do hospody[editovat | editovat zdroj]

5:00 - 6:00[editovat | editovat zdroj]

území v 6:00

5:04 - 9 sousedů a 9 příslušníků MOA z obchodu s pyrotechnikou vyhazují 108 práskacích kuliček, jednu petardu a dýmovnici z oken.

5:05 - Sousedí vybíhají dveřmi a směřují k 50 metrů vzdáleným Melišům.

5:06 - Sousedi ovládají celou venkovní zahrádku hospody.

5:10 - Do Týnce přijíždí 12 policistů a deset profesionálních vojáků a obkličují hospodu. To se Sousedé zmocní i vnitřních prostor včetně majitelova bytu.

5:12 - Po neskutečně dlouhých dvou minutách se vojenská jednotka rozhodne vyslat 8 vojáků do hospody s mylným úsudkem že se tam nachází 5 nijak ozbrojených sousedů a po 20 vteřinách po útoku na kavárnu jsou zajati a drženi jako rukojmí z nichž 3 jsou zranění.

5:20 - V těchto časech je informováno zastupitelstvo obce. Původně bylo v plánu, že podle mylného úsudku že se povede sousedy zlikvidovat během pár minut, uzavře tuhle násilnost jako malý incident a ráno informuje zastupitelstvo s tím že se už nic dít nebude.

5:30 - 5:40 - MOA tajně Deportuje zadním vchodem 130 vojáků ale ti jsou stále neaktivní aby se jejich účast neprozradila.

5:35 - Na obecním úřadě zasedá krizový štáb. Napětí u Melišů eskaluje. Na jedné straně stojí 100 policistů a vojáků a na druhé straně je 150 povstalců. Ti mají po kapsách petardy a práskací kuličky, takže sousedi se budí a po rozkazu policie jdou informovat své sousedy. V ten moment se ale ozve strašná rána a sousedé se jdou schovat do svých domů.

5:36 - Sousedé využili situace zasedání na úřadě a obklíčení a rozhodli se zveřejnit svůj požadavek o vrácení otevírací doby do původního stavu (V této době ještě nikoho nenapadlo že celou situaci rozšíří na celé Moravské povstání.

5:50 - Krizový štáb debatuje. Do hospody dostali vrcholní představitelé MOA a uspořádají také zasedání. V tomto čase se dohodnou, že revoluce bude ryze Moravská.

5:59 - Obecní rozhlas oznamuje ozbrojený konflikt a vyzývá občany k obraně obce. Když to povstalci slyší rozhodnou se že konflikt posunout na vyšší level.

Týnecká expanze[editovat | editovat zdroj]

6:00 - 7:00[editovat | editovat zdroj]

6:01 - Z hospody vylétá dýmovnice se smrdíkem policisté se dusí, povstalci vyskakují z hospody a zajištují pozice před hospodou. Postoupí o sto metrů a tak všechny policisty zajme vojáci stihli ve zmatku utéct.

6:05 - Policisté si usmyslí že povstanou a osvobodí se. Dojde k neúspěchu a když jim sousedé poví o jaký zájmem jde, policisté se přidají na jejich stranu.

6:07 - Armáda se dozví, o dezerci policistů. V ten moment jdou mírové jednání úplně stranou což bude důležité.

území v 7:00

6:10 - První veřejnost se dovídá o tom co se děje. Rozhlas nikoho neprobudil a tak se o tom veřejnost dovídá až teď.

6:15 - Moravané obsazují celou luční ulici která je naprosto nechráněná.

6:20 - Moravané obsazují most přes řeku Kyjovku a Celá MOA i s technikou se dostanou do Týnce.

6:25 - Velení armády se dozvědělo o Invazi a posílá všechny složky na místo aby zabránili další expanzi.

6:30 - Když generál Pepa Pražák zjistí, že mu vojáci nestačí, požádá vládu o více vojáků a vláda mu pošle všechny vojáky českého (ne moravského původu).

6:47 - Do obce přijel autobus plný Pražáků žijících na moravě. Mají zbraně a dokonce i bomby smrdíku a prdíku. Mezitím sousedi ovládli ulici u Kyjovky a pokračují ulicí rybáře která je nyní ostře chráněna armádou.

6:53 - Sousedí mohutným tempem postupují na všech frontách. Postoupili na suchém řádku a vpadají do Coopu, který je štábem armády. Pepa Pražák a vysocí představitelé utečou a jejich podřízení jsou ponecháni osudu. Mezitím sousedi obsadili mezi uličku u Coopu a dostali se k řeznictví a Částečně obklíčili vojáky v ulici rybáře a celou ji dobyli.

6:58 - V Coopu došlo k první větší bitvě. První velká jatka za celou válku. To do obce přijelo 1500 vojáků českého původu.


Území v 8:00

7:00 - 8:00[editovat | editovat zdroj]

7:01 - V Coopu zvítězili Moravané

7:05 - Vojáci si krátkou ulici (která je zcela průchodná spletou se slepou uličkou a nezajistí ji.

7:10 - Moravané obsazují Vyhnalov a když zjistí že krátká ulice není zajištěna vyráží ke slabému cíli.

7:12 - Vojsko je zatlačeno na křižovatku Vyhnalova a příkré ulice. Pak mohou sledovat nahoře hrůzný pohled toho, že byli doslova obklíčeni.

7:15 - Armáda se chce poučit ze svých chyb a zajistí Sluneční ulici, která naopak slepá je. Rychlý postup Moravanů potom udělá své.

7:17 - Vše co v této minutě nestálo na Moravské straně postihl masivní hackerský útok z Ruska

7:20 Pražáci žijící na Moravě byli přiděleni k osvobození obklíčených vojáků. Jejich útok je ale odražen a velitel 1. Moravského pěšího pluku Lojza Krupica vyhrožuje, že pokud proběhne ještě jeden útok. Všechny obklíčené postřílí.

7:30 - V těchto časech si obě strany uvědomují, že mají nějaký problém. Armáda má nedostatek vojáků, protože čím dál víc Týnčanů se dozvídá o účelu rebelie a přidává se na stranu Týnčanů. Ten měl ale brzy pominout, protože do Týnce mělo přijet 10 000 vojáků. Moravany zase trápil nedostatek nedostatek zbraní (protože se lidé dávali na jejich stranu).

7:42 - Čechistánci se dohodli, že z Velkého hradíšťku nebudou ustupovat za žádnou cenu. V případě nutnosti ústupu se jako náhrada určilo fotbalové hřiště.

7:45 - obklíčená armáda se chce vzdát. Jejich velitel ale není na místě a musí kapitulaci stvrdit on. Ale on je kovaný Čech a kapitulaci stvrdit nehodlá. Oficiálně by kapitulaci chtěli Moravané, ale i obklíčená armáda jim bude prý dělat i rozvědku, pokud bude moci kapitulovat i bez generála Pepy. Pepa Pražák nikdy neprozradil proč nepovolil kapitulaci armády. (Viz spekulace)

7:50 - z malého Hradíšťku je evakuováno 100 vojáků na malý hradíštěk.

7:57 - V Praze proběhlo krizové zasedání o bezpečnosti. Byl domluven další tentokrát mezinárodní summit NATO.

8:00 - 9:00[editovat | editovat zdroj]

8:01 - Obklíčeným vojákům došla trpělivost a kapitulovali. K linii Moravských Pražáků míří polonazí neozbrojení vojáci. Po dohodě bylo na téhle části fronty uzavřeno krátké příměří.

8:06 - Moravané zaútočili na kulturní dům, ve kterém je velká ubytovna pro vojáky. Vojáci se vzdali hned po začátku bitvy. Vojáci vyskákali z oken do obecní ulice, kde zaujali pozice.

8:08 - Moravané obsadili obecní úřad s Večerkou.

8:10 - Moravané postoupili ulicí náves, kterou se chtěli dostat ke škole, ve které jsou další velké kasárny.

8:15 - Štáb Pepy Pražáka si uvědomuje bezvýchodnost situace a se svými nejbližšími prchá z Hradíšťku, aby nebyl zajat.

8:20 - Moravští pražáci se pokusili osvobodit Příkrou ulici, ale jsou odraženi a sami jsou nuceni ustoupit o 20 m.

8:25 - Vojáci jsou obklíčeni v obecní ulici. Vzdát se ale nehodlají. Moravané po celou dobu povstání používali metodu Vzdej se nebo hladov.

8:33 - Moravané dobyli školu ale smrtící útok to nebyl. Většina vojáků utekla a jejich cíl byl stejný probít se na fotbalové hřiště.

8:40 - vojáci na Hradíšťku kapitulovali pod podmínkou, že nebudou zajati. Dostali pět minut na útěk. I jejich prioritou byl útěk na fotbalové hřiště.

8:46 - Pepa Pražák se společníky dorazil na fotbalové hřiště, na kterém byla už hrstka vojáků. Bránili se Moravské ofenzivě v ulicích: sportovní, vývoz k valům.

8:50 - Kostel je vydán bez boje. A kromě parku kde je střet krvavý byly ostatní ulice byly obsazeny ne krve. Všichni byli na fotbalovém hřišti.

8:51 - Moravští Pražáci utíkají pryč do sousední obce. Ještě o nich uslyšíme.

8:59 - Moravané se snaží dobýt les. Z části se jsem to podařilo, ale několik českých vojáků se skrylo.

9:00 - 10:00[editovat | editovat zdroj]

9:05 - Moravané zaútočili na most spojující fotbaloé hřiště s druhým břehem. Jsou však odraženi.

9:09 - Moravané se vylodili daleko za obcí aby nebyli zpozorováni, což se podařilo. Během pěti minut se povedlo vylodit 27 vojáků dalších 9 se přebrodilo. Jednalo se o přepadové komando určené k bleskovému útoku. Zde se měla připojit i říční flotila Brno. Bloudila ale u soutoku.

9:10 - Bleskový útok z vylodění byl zničující. Most byl dobýt a Pepa Pražák byl zase na útěku. Utekl na Slovensko s tím že se vrátí.

Velký Moravský postup[editovat | editovat zdroj]

Červenec

1.7. - velký vlastenecký odpočinek

2.7. - Útok na MNV a Hrušky. Obě Obce padnou do večera. Moravští Pražáci utekli do Hodonína, kde budou rozprášeni.

4.7. - útok na Tvrdonice, Kostice a Lanžhot. Všechny obce padnou druhý den ráno.

6.7. - Břeclavská ofenziva. Město čekají dvoudenní tvrdé boje. Město ale padne.

7.7. - Útok na Mikulčice a Lužice, obce se hned vzdají a ozbrojené složky se stahují do Hodonína který nesmí padnout.

8.7. - I přes válku jezdí ČD normálně a tak jednoho dne z vlaku vyběhlo v Hodoníně. sedmdesáti členné komando které zajišťuje pozice před nádražím a vpadá do Bažantnice. Následně přijíždí další vlaky zásobující vojáky. To vyvolá zmatek a všechny síly armáda přesměruje k nádraží. Moravští Pražáci zůstali u linie. V ten moment zaútočili vojáci z linie a 100 Moravských Pražáků nemá šanci. Po půl hodině je ovládána radnice, o chvíli později říční flotila Brno obsazuje přístav a Město po heroickém odporu neobyvatel padá.

10.7. - Vše co bylo v Břeclavském okresu je pod Moravskou nadvládou. To samé Hodonínský okres. Říční flotila Brno chystá další ofenzivu.

15.7. - Říční flotila Brno směruje po Moravě k Uherskému Hradišti. Pěchota ji podporuje na souši. Před Uherským Hradištěm se ale fronta zastaví a Moravané nemohou pokračovat dál. Město bylo vyklizeno a nikdo tedy nemohl povstat. Ve městě byli jen čeští vojáci.

17.7. - Vyklizení obyvatelé za městem vpadli do Uherského Hradiště se zbraněmi a Moravaně provedli bleskovou ofenzivu, kdy lodě vpluli do českých linií. Vojáci obsadili 70% města během hodiny. Zbytek dobyli za další dvě hodiny.