Diskuse:Bezdrátový přenos energie

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

S logikou se zas až tak nemusí přehánět, život také moc logický není.--Nytra 21. 11. 2009, 19:16 (UTC)

Naopak, myslím, že nejlepší dojem vzbuzují články logicky sepsané, jejichž základem je nějaké mylné, polopravdivé nebo i vyloženě lživé tvrzení, na kterém je pak postavena naprosto logická myšlenková konstrukce - viz např. objevy martina komárka v týdeníku Mladé fronty. Jinak je to jen takové tlachání.--PetrS. 21. 11. 2009, 20:41 (UTC)

Bylo by to pěkné kdyby byly jen dokonalé články, třeba zápletka tohoto článku byla postavená na celkem nezajímavém faktu- že chybí trolej na zvedacím mostě, asi bylo jednodužší tam kousek vynechat než řešit rozpojitelný přechod, ostatně se to používá při přechodu různých soustav jen v tom případě tam trolej je pouze tam není napětí. Do článku byly dodány již známé případy s Necyklopedie, což je jeden ze psaných zákonů- dávat odkazy na vše možné. Sranda v Necyklopedii je chápána na různých úrovních, články mohou být třeba i pravdivé a stejně to každý pochopí jinak. Třeba výzkum GO.--Nytra 21. 11. 2009, 21:12 (UTC)
\ten článek mi předtím přišel značně nesrozumitelný a jakoby bez úvodu, tak jsem ho trochu rozvinul. --Vygoš 22. 11. 2009, 10:23 (UTC)

re:[editovat zdroj]

Vy se tomu smějete ale bezdrátový přenos energie, již existuje asi tak přes půl roku. http://www.emag.cz/bezdratovy-prenos-elektricke-energie/ – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Jarda.x (diskusepříspěvky).

Existuje to už mnohem déle než půl roku, panu Teslovi se to jakžtakž povedlo, dokonce to má v americe patentovaný, akorát při jeho přenosu dochází k velkým ztrátám.--Vygoš 4. 12. 2009, 20:19 (UTC)
Myslím že se zapomíná že přenos energie volným prostorem nikdo nepovolí, už teď jsou problémy když je hustota energie nělik mW na metr o několika ticíců kW pro pohon vlaku si tak jak je teď, můžeme jen zdát teoreticky by to bylo možné jen pro maglevy na uzavřené trati ale zdá se že bez posádky, magnetická nebo vysokofrekvenční pole by měla takovou hustotu že by to bylo zdraví škodlivé, přenášet energii volným prostorem proto to nikdo nepovolí, celkem dobře fungují třeba bezpilotní letadla napájená mikrovlnným paprskem o poměrně malé hustotě, i tak záření ve svazku překročuje higienické normy, sami víte že jsou dohady u mobilních telefonů o výkonu max 2W a co se s tím nadělá.Laserem to lze prakticky jen ve vesmíru kde se nikdo neplantá, běda kdyby takový paprsek někdo pro´tal. Stačí magnetická pole v tramvaji, disketa se spolehlivě zničí.Už bylo hodně fantastických teorií které by fungovaly ale z těchto důvodů s toho nic není v domácnosti to zůstane jen v mikrovlnkách a indukčních vařičích dokud to také nezakáží, pouřitelné jsou systémy které fungují na pár cm a nevyzařují ale zkuste to vysvětlit čínským výrobkům.--Nytra 4. 12. 2009, 21:04 (UTC)
Však ono se časem an něco přijde...i když to denska mnozí považují za nemožné (poznámky o nemožnosti obvykle uzemňuju tím, že francouzská akademie v 19.století prohlásila, že stroje těžší než vzduch nemohou létat, kvadraturu kruhu nelze vyřešit a cestování rychlostí vyšší než 60 km/h způsobí smrt).--Vygoš 4. 12. 2009, 21:19 (UTC)
Až vymřou zelení tak snad--Nytra 4. 12. 2009, 21:21 (UTC)
Mé závěry vyplývají s toho že překážkou jsou živé organismy které to v principu nesnáší, dokážu si představit posílámí energie nějakým koridorem, nemusí být hmotný který bude chránit nějaké pole uzavřené do sebe a do kterého nic nepronikne a vše si o to rozbije hubu, jinak pochopitelně se energie dá snadněji přenášet potrubím. Třeba i nějakou formou živé hmoty, vodíkem a podobně, ale tak jak si teď představují to nepůjde, aby si tu energii každý poslal kam ho napadne, ovšem malé výkony půjdou přenášet tak jak je napájena krystalka přímo z vysílače, zařízení v budoucnu nebudou potřebovat k provozu zřejmě skoro žádnou energii tak to půjde.--Nytra 4. 12. 2009, 21:32 (UTC)