Ekonomická fakulta TUL

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Ekonomická fakulta TUL

Ekonomická fakulta TUL patří mezi nejvěhlasnější a nejdůležitější části Turistické univerzity v Liberci (chybně označovanou za Technickou univerzitu v Liberci). Právě na této fakultě se dá študovat cestovní ruch, po kterém je celá turistická univerzita pojmenovaná. Na půdě Ekonomické fakulty se potkávají významní ekonomové a mozky Liberce, politici, šprti, nadějné talenty i mladí lidé, kterým se ještě nechce pracovat. Fakulta drží jeden světový unikát. Děkanem totiž není člověk, nýbrž malý kocour.

Studenti si velmi cení, že z mnoha učeben je vidět Ještěd. Za to méně si cení toho, že u budovy není žádná ze stanic Liberecké podzemní dráhy. A k čemukoliv jinému, co člověka převeze z bodu A do bodu B, musí člověk taky kus dojít. I když je v centru metropole severu.

Mezi další fakulty TUL patří například Strojní fakulta, která si o sobě myslí, že v něčem vyniká.

Spor se zbytkem univerzity[edit | edit source]

Ekonomickou fakultu nikdo jiný z TUL, než ona sama, nemá rád. Z tohoto důvodu byla fakulta podobně, jako další nepohodlné fakulty, vystěhována od kampusu co nejdál. Alespoň se ale ekonomka může chlubit učebnami v nejvyšším podlaží na celé univerzitě. Stejný osud, a to vystěhování co nejdál od kampusu, potkal i kus pedagogické fakulty (oficiální název je tak dlouhý, že si ho nikdo nepamatuje).